close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
عکس و مشخصات فنی پژو 301

اطلاعات و خرید و فروش خودرو

صفحات جانبی

آخرین ارسالی های انجمن

عکس و مشخصات فنی پژو 301

عکس و مشخصات فنی پژو 301

روز نو :

پژو 301 محصول جدید شرکت پژو که اولین بار در سال 2012 به دنیا معرفی شد و یک خودروی خانوادگی جمع و جور شبیه 405 است در ایران خودرو تولید خواهد شد.

خودروی پژو 301 یک خودروی ارزان قیمت است که به منظور تسخیر بازارهای اروپای شرقی، آسیا و آمریکای جنوبی طراحی شده است و در بازار اروپای غربی و آمریکا حضور ندارد.

در حالیکه بنا بر اصل نامگذاری پژو باید پس از ارایه خودروی 308 خودروی ارایه شده در این کلاس  309 نامگذاری می شد اما بخاطر اینکه این خودرو دنباله خودروی مطرح 308 نیست و یک نمونه ضعیف شده از محصولات پژو است که برای بازارهای ارزان قیمت طراحی شده است و جایگزین 308 در بازارهای مطرح جهان نخواهد بود.به همین خاطر این چنین نامگذاری شده است.

برای این خودرو سه موتور در نظر گرفته شده است که اولین آن که به احتمال زیاد در بازار ایران نیز از آن استفاده خواهد شد یک موتور 1600 سی سی با قدرت 115 اسب بخار است. به غیر از آن موتور 1200 سی سی با قدرت 75 اسب بخار و موتور دیزلی با توان 95 اسب بخار نیز برای آن در نظر گرفته شده است که بعید است در بازار ایران از این دو موتور استفاده شود.

این خودرو از حداقل امکانات ایمنی ABS وEPS و کیسه هوا و سیستم کمک پارک عقب بهره خواهد برد.

خودروی تولید شده در ایران اگر از موتور 1600 سی سی بنزینی بهره ببرد 115 اسب بخار قدرت خواهد داشت که بیش از قدرت موتورهای پژو در ایران و همسان با موتور EF7 (مشهور به موتور ملی) است.

حداکثر سرعت این اتومبیل 190 کیلومتر بر ساعت خواهد بود که کمی نا امید کننده است.

شتاب صفر تا صد این خودرو 10 ثانیه است که این شتاب بهتر از پژو پارس و انواع سمند است ولی بدتر از 206 و ال 90 است.

این خودرو از استاندارد آلایندگی یورو 5 اروپا بهره می برد و می توان از آن بعنوان کم آلوده کننده ترین خودروی ساخته شده در ایران نام برد.

مصرف سوخت این خودرو در داخل شهر 8.8 لیتر در هر 100 کیلومتر و در بیرون از شهر 5.5 لیتر در هر صد کیلومتر و در حالت متوسط 6.6 لیتر در صد کیلومتر عنوان شده است که نسبت به خودرو های تولید شده در ایران و با توجه به قدرتی که موتور آن تولید می کند مناسب است اما ایده آل نیست.

قیمت این خودرو در بازارهای جهانی 10000 یورو است و بنا به گفته مسئولان ایران خودرو قیمت این خودرو در ایران بالای 60 میلیون تومان خواهد بود.

در آخر می توان گفت این خودرو گرچه نسبت به پژوهای موجود در ایران ازیک موتور پر قدرتی بهره می برد و از امکانات جانبی مناسب تری برخورد دار است و یک خودروی مناسب برای خانواده هاست با این وجود از استانداردهای موجود در خودروهای 2014 جهان فاصله دارد و نمی توان آن را خودرویی با استانداردهای روز قلمداد کرد ضمن اینکه قیمتی که ایران خودرو برای آن در نظر گرفته متناسب با امکانات آن نیست و کمی گران و نامعقول است.

عکس پژو 301

ابعاد و مشخصات پژو 301 + عکسایمنی “پژو ۳۰۱” چقدر است؟ + عکس

پژو ۳۰۱ خودروی سدان جدیدی است که ایران خودرو برای جایگزینی با نمونه‌های پا به سن گذاشته‌ی ۴۰۵ و پارس به بازار عرضه خواهد کرد. از مشخصه‌های مهم این خودرو می‌توان به پیشرانه‌ی کم مصرف، فضای جادار و قیمت اقتصادی آن اشاره کرد. پیش‌تر نیز ایران خودرو قیمت پژو ۳۰۱ را در زمان عرضه ۵۸ میلیون تومان اعلام کرده بود.

بحث ایمنی سرنشینان و مسائل زیست محیطی را می‌توان مهم‌ترین فاکتور‌هایی دانست که کشور‌های پیشرفته پس از بررسی آن‌ها، به برند‌های مختلف خودرویی اجازه عرضه محصولات را می‌دهند. پژو به واسطه‌ی تکنولوژی پیشرفته‌ی پیشرانه‌های خود، به آخرین استاندارد‌های اروپا (یورو ۶) که حتی هنوز برای فعالان خودرویی قاره‌ی سبز الزامی نشده، مجهز شده است. بدین ترتیب خریداران ایرانی می‌توانند بدون نگرانی از مصرف بالا و مشکلات پیشرانه‌ای، اقدام به خرید محصولات پژو کنند.

قیمت پژو 301 پژو 301 ایمنی خودرو Peugeot 301

اما بحث بسیار مهم دیگری که بررسی آن برای ورود و عرضه‌ی هر خودرویی الزامی است، مساله‌ی امنیت سرنشینان در تصادفات است. سازمان NCAP به عنوان معتبرترین سازمان تست قابلیت‌های خودرو‌های مختلف در تصادفات، پژو ۳۰۱ را نیز پیش‌تر تحت آزمایش‌های خود قرار داده است. البته به دلیل تولید و عرضه‌ی پژو ۳۰۱ و ستیروئن سی-الیس بر پایه‌ی پلتفرم مشترک، NCAP به بررسی خودروی سی-‌الیس پرداخته و نتایج آن را برای پژو ۳۰۱ نیز معتبر دانسته است.

خودروی مورد آزمایش از مشخصات ایمنی جدول زیر برخوردار بوده است:

تجهیزات ایمنی توضیحات
کیسه‌‌ی هوای جلو راننده، سرنشین جلو
پیش‌کشنده راننده، سرنشین جلو
کیسه‌ی‌ هوای زانویی
کیسه‌ی هوای جانبی محافظت از سر (سرنشینان جلو)
محافظت سر در تصادفات از بخش انتهایی خودرو غیرعامل
حفاضت کودکان نصب صندلی مخصوص و اتصال به گیره‌ی تعبیه شده
محافظت فعال افراد پیاده‌رو
سیستم کنترل پایداری ESP (همواره روشن)
سیستم کنترل سرعت خودرو محدود کننده‌ی حداکثر سرعت
ترمز خودکار
کنترل تغییر لین

با نگاهی اجمالی به سیستم‌های ایمنی پژو ۳۰۱ می‌توان تا حدود زیادی نتیجه‌ی تست‌های NCAP را پیش‌بینی کرد.

قیمت پژو 301 پژو 301 ایمنی خودرو Peugeot 301

تکنولوژی‌های ایمنی ۳۰۱ جایی در دنیای مدرن امروز ندارد و تنها به نمونه‌های ابتدایی مجهز شده است. البته با توجه به کلاس خودرو و برچسب قیمتی آن نمی‌توان به پژو ایراد گرفت.

تصادف از جلو پژو ۳۰۱

قیمت پژو 301 پژو 301 ایمنی خودرو Peugeot 301

در این تست خودرو با سرعت ۶۴ کیلومتر بر ساعت به مانعی ثابت برخورد می‌کند. پژو ۳۰۱ در این بخش ۱۲ امتیاز را کسب کرده است. وضعیت سرنشین جلو در تصادفات از روبرو بهتر از راننده است. کیسه‌های هوا نیز با عملکرد خوب خود با وجود حرکت ۳ سانتی‌متری غربیلک به سمت راننده، از برخورد وی با غربیلک به طور کامل جلوگیری می‌کند.

تصادف از کنار پژو ۳۰۱

قیمت پژو 301 پژو 301 ایمنی خودرو Peugeot 301

تست تصادفات از کنار به دو روش انجام می‌شود. در ابتدا برخورد خودروی دوم با خودروی اصلی در سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت شبیه‌سازی می‌شود. سپس برخورد خودرو به تیر بزرگی با سرعت ۲۹ کیلومتر بر ساعت انجام می‌شود. در حالت اول ۳۰۱ موفق به کسب ۸ امتیاز شده است؛ اما با وجود تجهیز این خودرو به کیسه‌های هوای جانبی جهت محتفظت از سر و بالا تنه، عملکرد پژو ۳۰۱ در تصادف با تیر چندان رضایت بخش نیست و تنها ۵.۷ امتیاز را کسب کرده است.

تصادف از انتها پژو ۳۰۱

قیمت پژو 301 پژو 301 ایمنی خودرو Peugeot 301

در این مرحله به خودروی ثابت ناگهان سرعتی برابر با ۱۶ و ۲۴ کیلومتر بر ساعت وارد می‌شود. سرنشینان جلو در این آزمایش شرایط خوبی خواهند داشت اما سرنشینان عقب به احتمال زیاد با آسیب دیدگی روبرو خواهند شد.

تصادف با عابر پیاده پژو ۳۰۱

قیمت پژو 301 پژو 301 ایمنی خودرو Peugeot 301

در نهایت نیز انواع و اقسام آزمایش‌های مختلف را جهت شببیه‌سازی شرایط تصادف خودرو با عابر پیاده انجام می‌شود که پژو ۳۰۱ عملکرد ضعیف خود در این بخش را نیز ادامه داده است. به طور خلاصه اگر فردی با ۳۰۱ تصادف کند، پا و ستون فقرات وی به احتمال زیاد دچار آسیب دیدگی جدی خواهد شد. اما محافظت خوبی از سر عابر انجام می‌شود.

نمره‌ی نهایی پژو ۳۰۱

پژو ۳۰۱ در نهایت موفق به کسب ۳ ستاره‌ی ایمنی از ۵ ستاره شده است. به طور کلی نمی‌توان خودرو‌های ساخت فرانسه را پیشتاز بخش ایمنی عنوان کرد و اکثر محصولات برند‌های این کشور، موفق به کسب ۳ یا ۴ ستاره‌ی ایمنی می‌شوند. با مقایسه‌ی ۳ ستاره‌ی ایمنی پژو ۳۰۱، رنو مگان و ۴ ستاره‌ی ایمنی سیتروئن C4 با نتایج ۵ ستاره‌ی ایمنی تویوتا کرولا، مزدا ۳، فولکس واگن گلف، هیوندای آی ۳۰، فورد فوکوس و هوندا سیویک می‌توان به جمع‌بندی جامعی در زمینه‌ی ایمنی پژو ۳۰۱ و محصولات فرانسوی رسید.

منبع: زومیت


مطالب مرتبط با عکس و مشخصات فنی پژو 301:
ارسال دیدگاه جدید
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی