چهارشنبه 28 مهر 1400
مطالب پیشنهادی
تبلیغات
جای تبلیغات شما
پنل کاربری
قیمت روز خودرو
تصاویر و مشخصات ماشین های خارجی وارداتی
تصاویر و مشخصات انواع ولوو
اموزش رانندگی
مراکز خودرو
اموزش رایگان تعمیرات خودرو
اتاق آرزو
عضویت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
خبرنامه
خبرنامه
با عضویت در خبرنـــــــــامه می توانید آخرین مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت کنید .

دیگرامکانات
هایپرتمپ دات آی آر
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
نمونه قولنامه مبایعه نامه خودرو +فایل pdf چگونگی نوشتن قولنامه
 • تعداد بازدید : 20472
 • نمونه اماده قولنامه مبایعه نامه خودرو +چگونگی نوشتن قولنامه  سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز . . .
  لازم بود یه نمونه قولنامه یا مبایعه نامه برای خودم تهیه و استفاده کنم. سعی کردم که کاملا مفید و کاربردی و واضح و روشن باشه و در عیت حال تمام شرایط محتمل رو پوشش بده. نتیجه کار رو برای استفاده احتمالی شما دوستان گرامی و آیندگان اینجا میذارم. امیدوارم به درد کسی بخوره.
  موفق باشید.

  فایل رو به صورت پی دی اف تک برگ آماده برای استفاده دوستان در ضمیمه آپلود کردم. امیدوارم مفید باشه.

  بسمه تعالي

  مبایعه نامه خرید و فروش خودرو​


  مادة 1: طرفين معامله:

  1-1 :فروشنده: فرزند: به شناسنامة شمارة: صادره از: با کد ملی : ساكن نشانـي: تلفن:

  2-1: :خریدار : فرزند: به شناسنامة شمارة: صادره از: با کد ملی : ساكن نشانـي: تلفن:

  مادة 2: مورد معامله ومشخصات آن:

  مورد معامله عبارتست از انتقال و فروش 6 دانگ يكدستگاه سواري : سيستم : تیپ : مدل : رنگ : شماره موتور : شماره شاسي : شماره پلاک :

  مادة 3 : ثمن معامله:

  ثمن مورد معامله مبلغ (بعدد): ريال ، معادل (بحروف) : ریال تعیین گردیده است.

  1-3: همزمان با عقد این قرارداد مبلغ ریال طی فیش به شماره / شماره رهگیری به حساب/ کارت معرفی شده از سوی فروشنده به شماره بانک بنام واریز گردید.

  2-3: توافق شده است باقیمانده مبلغ مورد معامله یعنی ریال بعد از تنظیم سند و انتقال قطعی سند در دفتر اسناد رسمی به فروشنده پرداخت گردد.

  مادة 4: شروط معامله:

  1-4: فروشنده مكلف است قبل ازتاريخ تنظيم سندرسمي ،كلية اسناد و مدارك لازم اعم ازمفاصاحساب هاي مالياتي نقل وانتقال وعدم خلاف ورا تهيه و به خریدار و دفترخانة مورد نظر تسليم نمايد بطوريكه در روز تنظيم سند رسمي هيچگونه مانعي براي تنظيم سند موجود نباشد.

  2-4: فروشنده اقرار نمود كه مورد معامله مشمول مصادرة اموال نبوده ودر توقيف نمي باشد و مورد رهن و وثيقة كسي نيست و منافعي ازآن به هرشكلي به ديگري واگذار نشده و ممنوع المعامله نمي باشد.

  3-4: هرگاه بيع مورد ادعاي ديگري قرارگرفت و يا بعداً اين ادعا حاصل شده و به اثبات برسد بطوريكه عملاً نقل و انتقال تحقق پيدا نكند و يا سند تنظيمي ابطال گردد فروشنده مكلف است ثمن معامله را به قيمت روز (ودرصورت لزوم باجلب نظركارشناس) به خريدار پرداخت نمايد و چنانكه در اين زمينه خسارتي هم متوجه خريدار شود بايد اين خسارت را نيز نقدا جبران كند.

  4-4: تأدية كليه ماليات ها و عوارض اعم از نقل و انتقال ، عوارض شهرداري، دارائي و كليه هزينه هاي بيمه و ... به عهدة فروشنده مي باشد.

  5-4: با توجه به اينكه به موجب ضوابط جاري پلاك نصب شده در اتومبيل في الواقع به نام فروشنده مي باشد فلذا تا زمان تكميل مراحل نقل و انتقال پلاك منصوبه در اتومبيل در يد خريدار امانت مي باشد .

  6-4 : طبق اظهار و اقرار فروشنده خودرو مورد معامله و کلیه منصوبات و متعلقات فنی و بدنه آن در صحت و سلامت کامل و بدون عیب و ایراد و صدمه و حادثه بوده و جز بخش کوچکی از گلگیر عقب سمت راست (شاگرد) که دارای مقدار کمی رنگ شدگی میباشد ، عیب و ایراد دیگری نداشته و ندارد. بدیهی است در صورت اثبات هرگونه مغایرت در ادعاها و اظهارات فوق الذکر فروشنده موظف است ثمن معامله را به قیمت روز نقدا به خریدار بازگردانده و کلیه خسارت های احتمالی وارده به وی را پرداخت نماید.

  اين مبايعه نامه با توجه به مواد10و190و قانون مدني و با رعايت كلية شرايط و مقررات شرعي و قانوني معاملات دركمال صحت و سلامت ، با ارادة شخصي با علم و آگاهي از كم وكيف مورد معامله و اوضاع و احوال و زمان و مكان و نيز برابري ارزش مبيع با ثمن و با رضايت كامل طرفين مبادرت بانجام معامله نموده و باقبول اسقاط كافة خيارات خصوصاً خيار غبن اگرچه افحش باشد ، هيچيك ازطرفين حق فسخ آن را ندارد و صيغة شرعي عقد بيع ايجاباً و قبولاً جاري شد و نسبت به آنان و ورثه و قائم مقام قانوني لازم الاجراء بوده و نوسانات قيمت ها هم هيچگونه تأثيري درمبايعه نامه ندارد.


  این قرارداد در تاریخ / / و در ساعت : بین خریدار و فروشنده منعقد گردیده و مدارک اولیه اعم از کارت خودرو ، بیمه نامه ، کارت سوخت ، و سوییچ ها به خریدار تحویل گردید.
  * بدیهی است کلیه خلافی و تعهدات عوارضی و مالیاتی خودرو قبل از تاریخ و ساعت فوق الذکر به عهده فروشنده می باشد.


  نام و امضاء فروشنده نام و امضاء خریدار نام و امضاء شاهد نام و امضاء شاهد
   

  فایل های ضمیمه:

  منبع:

  پرشین تولز


  نمونه قولنامه خودرو

  هر آنچه بايد درباره قولنامه خودرو بدانيد
  همان طور كه مي دانيم كلمه قولنامه در بين مردم كوچه و بازار هميشه يادآور خريد ملك يا خودرو بوده است پس مي توان اين گونه گفت كه عرف بازار قولنامه را در اين دومورد شناخته و قبول كرده است. با اين حال در ميان اين دو قولنامه، سازوكار اداري قولنامه مسكن شكل يافته تر و جاافتاده تر است.
      شايد يكي از دلايل اين امر هنگفت بودن پول خريد مسكن در مقايسه با خودرو و منقول بودن و قابل دسترس بودن آن است. اما هر چه هست قولنامه كردن خودرو هم ظرايف ونكات خاص خود را دارد.
      نمونه اي از مشكلات قولنامه هاي خودرو
      اينها نمونه اي ازعلل پرونده هاي تشكيل شده در مراجع قضايي مربوط به معامله خودرو هستند كه لزوم دقت در هنگام تنظيم قولنامه خريد خودرو را براي هر يك از طرفين دوباره يادآوري مي كند:
      1 ـ درخواست الزام به انتقال سند
      2 ـ الزام به انجام تعهدات براي فروشنده اي كه سند به نام او نيست.
      3 ـ درخواست فسخ معامله به دليل معيوب بودن خودرو هنگام معامله و پنهان كردن آن توسط فروشنده
      4 ـ عدم پرداخت مبلغ خلافي هنگامي كه خودرو در اختيار فروشنده بوده است.
      5 ـ عدم پرداخت بخشي از مبلغ خودرو از سوي خريدار
      6 ـ ايراد قانوني در مدارك خودرو مثل شماره بدنه و سند مالكيت آن
      7 ـ نداشتن سند مالكيت خودرو
      8 ـ معاوضه به صورت سند به سند
      
      راه هاي پيشگيري از اين مشكلات چيست؟
      1 ـ معامله در بنگاه هاي معتبر و داراي تابلوي اتحاديه و جواز كسب
      2 ـ تمام مدارك از قبيل اصل سند، كارت خودرو، كارت سوخت، گواهي عدم خلافي كه تاريخ يك روز قبل از معامله را داشته باشد، تصوير قولنامه هاي قبلي، فرم وكالت تعويض پلاك، معاينه فني به تاريخ يك روز قبل از معامله هنگام تنظيم قرارداد مبايعه نامه از فروشنده دريافت شده و به خريدار تحويل داده شود.
      3 ـ حداقل مبلغ يك ميليون تومان از كل مبلغ معامله تا اتمام مراحل معامله و تنظيم سند نزد خريدار باقي بماند.
      4 ـ توجه و عمل كردن به تمام بندهاي قولنامه
      5 ـ الزام فروشنده براي صدور سند ظرف حداكثر 15 روز كاري پس از تنظيم مبايعه نامه
      6 ـ با توجه به اين كه هميشه گواهي عدم خلافي مربوط به 2 ماه گذشته است بهتر است مبلغ سه ميليون ريال هميشه نزد خريدار باقي بماند تا در صورت داشتن خلافي حداكثر تا دو ماه پس از معامله او از اين مبلغ آن را پرداخت كند و مابقي را بدون چون وچرا به فروشنده مسترد كند يا اين كه اگر مبلغ بيش از آن بود فروشنده متعهد شود مابه التفاوت را به خريدار پرداخت كند.
      7 ـ اگر خودرو قبلااقساطي خريداري شده بود حتما برگه تسويه حساب را از فروشنده دريافت كنيد و در مبايعه نامه هم قيد كنيد اين خودرو قبلابه صورت اقساط از فروشنده فعلي خريداري شده است و همه مبالغ در مورد اقساط قبلي مربوط به اوست نه به شما.
      8 ـ اگر خودروي خود را امانت براي فروش نزد بنگاه يا نمايشگاه مي گذاريد دقت كنيد تاريخ و كيلومتر طي شده خودرو را هنگام تحويل خودرو به بنگاه رسيد كنيد و با مهر و امضاي بنگاه نزد خود نگاه داريد.
      9 ـ هنگام معاوضه دو خودرو هميشه دو قولنامه يا مبايعه نامه جدا براي اين كار تنظيم كنيد تا در صورت عدم انجام تعهدات يك طرف، طرف ديگر مشكلي نداشته باشد.
                                                          (روزنامه جام جم، شماره 3678 به تاريخ 9/2/92، صفحه 10 (پرونده) 

  این نمونه ای از قولنامه خودرو است که از سایت  http://www.legaldocs.ir/  اقتباس شده وکاربای هیچگونه مسئولیتی بایت عواقب قانونی آن بر عهده نمی گیرد

  تنظیم شده توسط مجمع امور صنفي توزيعي ـ خدماتي اتحاديه صنف مشاورين خودرو

  بسمه تعالی

  نمونه قرارداد مبایعه نامه خودرو

   ماده 1 : طرفين قرارداد

       1-1- فروشنده/فروشندگان  ...... .................. .......... فرزند .......... ... به شماره شناسنامه ...... .................. صادره از.................. کدملي ..... ......... .... متولد ............................ ساکن ..................... ....................... .............  تلفن ....................... با وکالت/قيموميت/ولايت/وصايت ............ .............. .......... فرزند ............. ......... به شماره شناسنامه ........................ متولد ............................. بموجب ................................

       2-1- خريدار/خريداران  ....... .................. ...................... ............ فرزند .............. به شماره شناسنامه ..................... ...................... صادره از ....... .......... ....کدملي .... .................... متولد ..................... ............................ ......................... ساکن .... ......... ......... .........  تلفن  .............. ................ ............... .......... با وکالت/قيموميت/ولايت/وصايت .. ................... فرزند .... ............. ...... به شماره شناسنامه ........................ متولد ............................. بموجب ...............

  ماده 2: موضوع و مشخصات مورد معامله

       عبارتست از انتقال ......................... دانگ يکدستگاه ......................... از نوع ............................. مدل ...............................  سيستم ................ رنگ ..................... سيلندر .......................... شماره راهنمايي و رانندگي ........................................ شماره شاسي ............................................... شماره موتور ............................................. که با تمام متعلقات و منصوبات ، منصوبه و غير منصوبه در آن مي باشد .

  ماده 3 : ثمن معامله

       1-3- ثمن معامله به طور مقطوع بعدد ( ................................ ريال ) و با حروف ( ............................. ريال ) تعيين گرديد .

       2-3- همزمان با اين توافق مبلغ با حروف ( ............................................... ريال ) نقداً / طي چک       شماره ................................... عهده بانک ....................  شعبه ........................ کد ..................... به فروشنده پرداخت گرديد . باقيمانده ثمن با حروف ( ................................................ ريال ) در زمان تنظيم سند در دفتر اسناد رسمي پرداخت خواهد شد .

  ماده 4 : شرايط معامله

       1-4- طرفين متعهد شدند جهت تنظيم سند ، طبق قرارداد در تاريخ به حروف ............................ ................ در دفتر اسناد رسمي شماره .............................. حاضر شوند و فروشنده متعهد گرديد سند را به نام خريدار يا هر کس که خريدار معرفي نمايد انتقال دهد . در ضمن ، اجراي تعهد ( تنظيم سند ) از طرف فروشنده بنام منتقلٌ اليه بعدي ، منوط به احراز انتقال از طريق ارائه قرارداد مي باشد و در صورت عدم حضور هر يک از طرفين در دفتر خانه اسناد رسمي مربوطه ، گواهي سر دفتر مثبت تخلف نامبرده مي شود .

       2-4- عدم ارائه مستندات و مدارک لازم جهت تنظيم سند از طرف فروشنده و عدم پرداخت ثمن توسط خريدار ، در حکم عدم حضور است و سر دفتر در موارد مذکور به تقاضاي ذينفع مجاز به صدور گواهي عدم حضور مي باشد .

       3-4- مورد معامله با تمام لوازم موجود و اسناد و مدارک ، با رؤيت کامل فني ، بدنه ، توسط خريدار و يا کارشناس منتخب وي صورت گرفت و از کميت و کيفيت آن آگاه مي باشد .

      4-4- مسئوليت هر گونه تخلف اعم از راهنمايي و رانندگي ، کيفري و مدني که با استفاده از مورد معامله تا زمان تحويل ، به وقوع پيوسته باشد بعهده فروشنده است .

       5-4- هزينه هاي نقل و انتقال اعم از دارايي و عوارض شهرداري بعهده فروشنده ، حق الثبت و حق التحرير بعهده ............................... مي باشد.

       6-4- کليه خيارات از جمله خيار غبن به هر عنوان ادعا و به هر ميزان با اقرار طرفين و با علم و اطلاع کامل نسبت به عرف بازار اسقاط گرديد . موارد تقلب و تدليس از اين موضوع مستثني است .

       7-4- در صورتيکه معلوم گردد مورد معامله به هر علتي غير از عامل قوه قاهره مانند مصادره ، رهن ، عمليات اجرايي دادگستري يا اجراي اسناد رسمي ، مستحق للغير و يا غصبي بودن ، قانوناً قابل انتقال به خريدار نبوده ، فروشنده موظف است کليه هزينه هايي راکه خريدار متقبل شده ، پرداخت نموده و مبلغ به حروف ( ............................................. ريال ) به عنوان خسارت عدم انجام تعهد به وي پرداخت و ثمن دريافتي را با احتساب خسارت قانوني مسترد نمايد .

       8-4- مورد معامله و کليه اوراق و مستندات در تاريخ با حروف ........................... ساعت ................................ تسليم خريدار شد/ خواهد شد.

       9-4- در صورت عدم حضور هر يک از طرفين براي تنظيم سند در دفترخانه اسناد رسمي تعيين شده ، ممتنع از حضور ، مکلف است به ازاي هر روز تاخير مبلغ باحروف ( ................................................. ريال ) بعنوان خسارت تاخير اجراي تعهد در وجه طرف مقابل پرداخت نمايد . خسارت مذکور مستقل از تعهد اصلي بوده و با آن قابل جمع است .

  ماده 5 : در صورتيکه معامله بصورت اقساطي باشد

       1-5- چک ها و يا سفته ها در حکم ثمن معامله مي باشد در صورتيکه پرداخت .................... قسط از اقساط بصورت متوالي از طرف خريدار به تاخير افتد فروشنده حق دارد معامله را فسخ و وسيله نقليه را مسترد نمايد . خريدار در صورت استنکاف از استرداد مورد معامله ملزم و متعهد به تحويل مورد معامله و جبران خسارت وارده مي باشد و در صورتيکه مورد معامله به هر علتي تلف شده باشد خريدار مسئول پرداخت خسارت وارده خواهد بود . جبران خسارت پس از کسر ميزان مبالغ پرداختي بوده و مبناي قيمت مورد معامله به نرخ روز بازار محاسبه مي گردد.

       2-5- پس از پرداخت آخرين قسط فروشنده موظف است سند را به نام خريدار انتقال دهد .

  ماده 6 

       حق الزحمه مشاور خودرو طبق تعرفه کميسيون نظارت شهرستان                              ...... .... ...............................................  مبلغ باحروف ( ............................. ريال ) مي باشد که بالمناصفه بعهده طرفين است و همزمان با امضاي اين قرارداد به موجب قبض شماره .............. پرداخت خواهد شد .

  ماده 7

       اين قرارداد ، در تاريخ با حروف ................. .......................... ........ ساعت .............. .........در دفتر مشاور خودرو ............. ........................... .....................به نشاني ......... ........................... .................................. ...................... در سه نسخه بين طرفين تنظيم ، امضاء و مبادله گرديد . مشاور خودرو مکلف است ضمن ممهور نمودن نسخ قرارداد به مهر مخصوص مشاور ، نسخه اول و دوم را به خريدار و فروشنده تسليم و نسخه سوم را در دفتر مخصوص بايگاني کند . هر سه نسخه داراي اعتبار يکسان است که با تنظيم سند در دفتر اسناد رسمي از درجه اعتبار ساقط خواهد شد .

  ماده 8

       مورد معامله و موضوع  اين مبايعه نامه حسب مورد از لحاظ فني و حقوقی تاييد مي شود .       نام و نام خانوادگي کارشناس فني - حقوقي

  نام و نام خانوداگی و امضا خریدار

  نام و نام خانوادگی و امضا فروشنده 

  http://www.legaldocs.ir/


  منبع:

  کاربای

  ////////////////////////////////////////////////

  فرم قولنامه ماشین


  بسمه تعالی

  قولنامه

  فروشنده : آقای  ...........  فرزند ..............شماره شناسنامه  .............. متولد ............... صادره از .............

  آدرس کامل : .................................................................................

  خریدار : آقای .............. فرزند  ............ شماره شناسنامه  ............. متولد ............. صادره از .................

  آدرس کامل : .....................................................................................

  مورد معامله : یکدستگاه اتومبیل  ............. به شماره پلاک .............................. رنگ  ................ مدل

  شماره موتور  .................................. شماره شاسی ........................................تعداد سیلندر ................

  شرایط : 1_خودرو مذکور مورد معامله و بازدید کامل واقع گردید و مشخصات ذکر شده با سند و کارت خودرو مطابقت داشت. وهیچگونه نواقصی در این گونه وجود ندارد.

  2_بهای معامله با توافق طرفین .......................................... ریال تعیین شده است.

  3_هرگونه جرائم خلافی و بدهی قبلی در رابطه با خودرو تا این تاریخ بعهده فروشنده است.

  4_عوارض شهرداری و مالیات تا پایان سال  ......................... پرداخت یا به عهده فروشنده است.

  5_خریدار در مواقع خواست انتقال اسناد و مدارک ماشین فروشنده موظف است نسبت به انجام امورات همکاری لازم را انجام دهد.

  6_هزینه انتقال سند به عهده  ...................................  می باشد.

  7_معامله با رضایت طرفین انجام گرفت و قطعی می باشد.

  8_طرفین ملزم به رعایت انجام تعهدات مفاد قولنامه می باشد.

  9_این قولنامه در ساعت ......................... تاریخ  ................................. در دو نسخه تنظیم و تحویل طرفین گردید.

  توضیحات لازم:

   

   

  امضاء فروشنده و اثر انگشت                                 امضاء فروشنده و اثر انگشت                                              امضاء ناظر و گواه بر معامله  

  www.Alifathi.blogfa.com

  ///////////////////////////////////////////////////////


  مطالب مرتبط
 • مطالبی که شما از آن ها خوشتان خواهد آمد...
 • قیمت خودرو در سال 95- قیمت همه خودرو های داخلی و وارداتی در بازار ایران در سال 95چقدر بود ؟
  نیازی به ثبت نقل و انتقالات خودرو در دفترخانه وجود ندارد کار دفترخانه ها غیر قانونی
  چهار روش پیدا کردن خودروی کارکرده در تهران
  ادرس و ساعت کار و امکانات همه مراکز خرید وفروش ماشین کارکرده در تهران
  ارزان قیمت ترین خودروها در بازار ایران کدام است؟
  چه مدل شاسی بلندی بخریم بهتر است؟
  قیمت و شرایط فروش شرکت مدیران خودرو شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴
  افزایش قیمت کارخانه ای خودروهای داخل ایران خودرو وسایپا در سال 94
  خرید و فروش خودروی چپی به اسم بی رنگ
  دانلود برنامه موبایل خرید و فروش ماشین
  بهترین نکاتی که برای خرید ماشین دست دوم باید بدانید-خودرو کارکرده
  چگونه ماشین دست دوم را با قیمت بالاتری بفروشیم؟-نکات مفید فروش خودرو
  ماشین لوکس صفر بهتر است یا کارکرده؟
  چگونه در اینترنت ماشین بفروشیم و از ان عکس بگیریم؟
  ماشین چپی-چگونه متوجه شویم یک خودروی دست دوم چپی یا دارای شاسی کج است
  چگونه می توان رنگ شدگی ماشین را تشخیص داد؟با چشم یا دستگاه قلم اهنربا
  نکات مهمی که در خرید خودروی دست دوم باید در نظر بگیرید
  نظرات
 • در قمست نظرات مشکلات و پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در جریان بگزارید.

 • نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
  کد امنیتی
  رفرش
  کد امنیتی
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  آخرین مطالب
 • آخرین مطالبی که به تازگی در سایت منتشر شده اند...
 • در جاده چالوس و هراز چگونه رانندگی کنیم؟
  مدل روکش دنده ماشین و تزئینات داخل خودرو ۲۰۱۸
  قیمت و نرخ تمام جریمه های رانندگی داخل و خارج شهر در سال 96-95
  قیمت خودرو در سال 95- قیمت همه خودرو های داخلی و وارداتی در بازار ایران در سال 95چقدر بود ؟
  عیب یابی اسان مشکلات پدال کلاچ و ترمز و گاز خودرو وقدرت موتور و کشیدگی ماشین
  عکس ها و گفتگو با نویسنده رمان راز سایه شیدا قوام پوری
  عکس و قیمت و اپشن های بوگاتی شیرون (Chiron)
  بررسی تخصصی موتور مشهور TU5موتور تی یو 5 در محصولات ایران خودرو
  قیمت و عکس های خودروی جدید B30
  عکس و مشخصات ولوو s60 مدل 2018
  چگونه ماشین را دستی بشوریم؟اموزش شستشوی ماشین در منزل
  چگونگی طراحی ماشین مبتدی و ساده اموزش طراحی بدنه ماشین
  چگونگی چک و بررسی ماشین دست دوم از نظر سلامت و کارایی
  چگونه وسایل فایبر گلاس شکسته را تعمیر کنیم؟
  اموزش ساخت یک موتور ابتدایی و ساده با سیم و باتری واهنربا
  نکات مهم قبل از ازمون گواهینامه تجربیات امتحان عملی رانندگی ازمایش
  اموزش رانندگی در شهر برای راننده تازه کار رانندگی برای شخصی که تازه گواهی نامه گرفته
  جدول نمرات منفی برای تخلفات رانندگان پر خطر و میزان جریمه
  برای تمدید گواهینامه رانندگی چه مدارکی نیاز است؟
  فواید بستن کمربند ایمنی چیست نبستن کمربند ایمنی چه خطراتی دارد؟
  ترمز ای بی اس abs چیست و چگونه کار می کند؟
  چگونه استرس را در رانندگی از بین ببریم چگونه راننده با اخلاقی باشیم
  چگونه ماشین خود را بشوییم و برق بندازیم؟
  با سی میلیون تومان چه خودروی صفری می توان خرید؟
  قیمت و عکس رنو ساندرو استپ وی
  قیمت پورشه و مازراتی در بازار ایران
  سن متوسط خودروها هم‌اکنون در انگلستان 7.8 سال است
  تندر 90 کیفیت بهتری دارد یا 206
  شرایط و مقدار وام خودرو بانک سینا
  سوء استفاده از کارت بازرگانی
  معایب و مشکلات اصلی خودروهای ایرانی و چینی
  قیمت رهن کامل اپارتمان نوساز در تهران
  احتمال زلزله های بعدی در تهران و دو شهر مهم دنیا بالاتر است
  فروش متری ٢ میلیون تومانی املاک شهرداری تهران
  شماره تلفن اعتراض به درصد حق کمیسیون بیشتر املاک
  انتقال دانش فنی تولید قطعات خودروهای جدید خارجی و فرانسوی
  نیازی به ثبت نقل و انتقالات خودرو در دفترخانه وجود ندارد کار دفترخانه ها غیر قانونی
  نکات خرید و استفاده از ضد یخ خودرو
  قیمت اپارتمان نوساز و قدیمی در منطقه تهران نو
  قیمت خودروهای داخلی در بازار