چهارشنبه 28 مهر 1400
مطالب پیشنهادی
تبلیغات
جای تبلیغات شما
پنل کاربری
قیمت روز خودرو
تصاویر و مشخصات ماشین های خارجی وارداتی
تصاویر و مشخصات انواع ولوو
اموزش رانندگی
مراکز خودرو
اموزش رایگان تعمیرات خودرو
اتاق آرزو
عضویت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
خبرنامه
خبرنامه
با عضویت در خبرنـــــــــامه می توانید آخرین مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت کنید .

دیگرامکانات
هایپرتمپ دات آی آر
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
ایا خودروهای بنز و فولکس‌واگن در ایران تولید می شود؟
 • تعداد بازدید : 1979
 • ایا خودروهای بنز و فولکس‌واگن در ایران تولید می شود؟

  ایا خودروهای بنز و فولکس‌واگن در ایران تولید می شود؟

  با انعقاد قرارداد پنج ساله؛

  تولید خودروهای بنز و فولکس‌واگن در ایران به زودی

  تولید خودروهای بنز و فولکس‌واگن در ایران به زودی

  چکیده: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از انعقاد قرارداد تولید محصولات سواری و تجاری بنز در ایران در آینده نزدیک خبر داد.

  هاشم یکه‌زارع در نشست خبری اظهار کرد: اخیرا مذاکرات خوبی با بنز داشتیم و این شرکت تصمیم گرفته به صورت تمام قد وارد بازار ایران شود.

  وی با بیان اینکه به زودی ظرف دو سه ماه آینده دفتر شرکت بنز مجددا در ایران راه‌اندازی خواهد شد، خاطرنشان کرد: همچنین طبق توافقات صورت گرفته به زودی قرارداد پنج ساله‌ای با بنز امضا خواهد شد که بر اساس آن شرکت ستاره ایران به عنوان واردکننده و شرکت تاپ خودرو به عنوان تولیدکننده کار واردات و همچنین تولید و عرضه خودروهای بنز در ایران را آغاز خواهند کرد. ضمن آنکه بنز ابراز تمایل کرده 50 درصد شرکت ستاره ایران را خریداری کند.

  مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: همچنین به زودی قرارداد 10 ساله‌ای در حوزه تولید خودروهای تجاری با بنز امضا خواهد شد که این کار با ساخت داخل مناسبی در ایران همراه خواهد بود. ضمن آنکه در این حوزه نیز بنز اعلام آمادگی کرده که 30 درصد سهام شرکت ایدن را خریداری و تولید موتورهای روز جهان را آغاز کند. شرکت محورخودرو که تولیدکننده اکسل است نیز فعالیت‌های خود با بنز را توسعه خواهد داد. به طور کلی نیز باید گفت که فعالیت بنز در ایران بسیار گسترده‌تر از قبل خواهد بود.

  وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر سرنوشت خودروسازان چینی در بازار ایران در شرایط پس از تحریم، اظهار کرد: در گذشته چینی‌ها توانستند با استفاده از فرصت ایجاد شده در ایران حضور یابند. البته درست است که قیمت خودروهای چینی مقداری جذاب است اما این خودروها از نظر کیفیت و مشخصات فنی نمی‌توانند با خودروهای اروپایی رقابت کنند بنابراین با آمدن خودروسازان بزرگ دنیا به ایران شرایط برای چینی‌ها سخت خواهد شد.

  یکه‌زارع در پاسخ به پرسشی مبنی بر احتمال شراکت ایران خودرو با شرکت فولگس واگن اظهار کرد: شرکت فولگس واگن مذاکراتی با ایران خودرو داشته است. سیاست ما در مذاکرات با این شرکت مانند دیگر شرکت‌های خارجی موضوعاتی چون ساخت داخل، سرمایه‌گذاری، انتقال دانش فنی و صادرات بوده است اما در نهایت اینکه شریک فولگس واگن در ایران چه شرکتی خواهد بود اجازه دهید از سوی خود این شرکت اعلام شود. با این حال از نظر ما فولگس واگن یکی از گزینه‌های مناسب برای شراکت با ایران خودرو است.

  وی در رابطه با سرنوشت همکاری با شرکت رنو خاطرنشان کرد: تا سال گذشته قرارداد رنو با ایران خوردو و سایپا در قالب رنوپارس و برای تولید تندر 90 بود. در گذشته قرار بود رنو کارخانه‌ای با ظرفیت تولید 200 هزار دستگاه تندر 90 در ایران احداث کند و مجموعا سالانه 500 هزار دستگاه ال 90 در ایران تولید شود که در عمل این اتفاق نیفتاد و تاکنون حداکثر 400 هزار دستگاه تندر 90 تولید شده و رنو در ایران سرمایه‌گذاری نکرد.

  وی ادامه داد: همکاری ما با رنو از یک سال قبل از قالب شرکت رنوپارس خارج شده و ایران خودرو مستقیما با رنوی فرانسه مذاکره می‌کند. در این زمینه برای تولید خودروهای کپچر کلیو 4 و خودروی کوئد به نتیجه رسیده‌ایم. خودروهای کوئد خودرویی نسبتا ارزان قیمت است که می‌توانند به عنوان رقیب پراید مطرح شده و برنامه‌ریزی ما تولید سالانه 150 هزار دستگاه از این خودرو است.

  مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه رنو می‌تواند به شریک اصلی ما تبدیل شده و حذف‌کننده پژو باشد، خاطرنشان کرد: تندر 90 از پروژه‌هایی بود که قبل از ورود من در ایران خودرو آغاز شد و اگر من بودم این پروژه را آغاز نمی‌کردم. با این حال این محصول تا پایان سال جاری به بازار عرضه خواهد شد.

  یکه‌زارع در رابطه با چگونگی همکاری با شرکت پژو اظهار کرد: بعد از تحریم‌ها پژو در اقدامی غیرعاقلانه و ناجوانمردانه بازار ایران را ترک کرد و 8000 کارگر این شرکت در فرانسه بیکار شدند بنابراین پژو باید بداند که اولا در رابطه با رفتاری که در گذشته داشته باید پاسخگو باشد و دوما حداقل تا این لحظه این شرکت نباید مطمئن باشد که قراردادی که برای همکاری با این شرکت آماده شده حتما امضا می‌شود و اگر امضا شد این شرکت شریک اصلی ما خواهد بود.

  وی ادامه داد: شرکت‌های مختلفی برای همکاری با ما ابراز علاقه کرده‌اند و ما بر اساس منافع ملی شریکی را انتخاب خواهیم کرد که مقتدر و بزرگ بوده و به تعهدات خود پایبند باشد.

  و مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه پژو چگونه بایدرفتار گذشته خود را جبران کند، خاطرنشان کرد: در این زمینه مشکلات ناشی از خروج پژو در ایران در مذاکرات مطرح شده که ممکن است تبدیل به عدد و رقم شود و آن را از پژو مطالبه خواهیم کرد اما اینکه چه رقمی شود و چه زمانی مطالبه شود، مذاکره خواهد شد. پژو اگر به عنوان شریک اصلی ما انتخاب شد باید آن را جبران کند یا اینکه خسارت ما را به صورت ارزی پرداخت کند.

  یکه‌زارع در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه ضمانت اجرایی قراردادهای جدید با خودروسازان چیست که در آینده این شرکت را به هر دلیلی ایران را ترک نکنند، اظهار کرد: مفاد قراردادها به گونه‌ای تنظیم می‌شود که طرف خارجی احساس نکند به راحتی می‌تواند ایران را ترک کند. به عنوان مثال اگر در قرارداد گذشته با پژو این موضوع مورد توجه قرار می‌گرفت از همان زمان خسارت به پای پژو نوشته می‌شد. همچنین وقتی همکاری و کار در ایران برای خارجی‌ها جذاب باشد خودشان تمایلی به ترک ایران نخواهند داشت.

  وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در قرارداد جدید با خودروسازان خارجی خودروها با چه سطح قیمتی تولید خواهند شد، گفت: مطمئنا ما توجه داریم که خودرویی در سطح قیمتی 25 تا 35 میلیون تومان داشته باشیم. البته هیچ شرکتی نمی‌تواند با هر میزان ساخت داخل خودرویی در سطح قیمتی خودروهای فعلی تولید کند بنابراین خودروهای فعلی حداقل 30 درصد ارزان‌تر از خودروهای جدید خواهند بود زیرا در خودروهای جدید بخش کیفیت از پایه مورد توجه قرار می‌گیرد.

  مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در پاسخ به این پرسش که محصولات فعلی تا چه زمانی تولید می‌شوند، گفت: ‌در فاز اول در اواخر سال 96 خط تولید پژو 405 متوقف خواهد شد البته ما در این زمینه پیش قدم بوده و خط تولید وانت پیکان را نیز اواخر سال قبل متوقف کردیم بنابراین برخی شرکت‌های داخلی نیز باید در این زمینه اقدام کرده و متوقف کردن تولید برخی محصولات خود اقدام کنند.

  وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر کاهش قیمت خودروهای داخلی در شرایط پس از تحریم اظهار کرد: اینکه برخی می‌گویند با توافق صورت گرفته نه تنها قیمت خودرو بلکه قیمت دیگر کالاها نیز کاهش می‌یابد نادرست است. در این زمینه فکر می‌کنم که دولت به سمت ثبات در نرخ ارز حرکت خواهد کرد و اینگونه نیست که ارز ارزان شود. با ثبات در نرخ ارز و باقی اتفاقات، واحدهای تولیدی به تدریج فعال خواهند شد و اشتغال افزایش و قدرت خرید مردم نیز رشد می‌کند.

  یکه‌زارع ادامه داد: البته با توافق برخی مشکلات و هزینه‌ها مانند نقل و انتقال ارز از بین می‌رود با این حال هزینه‌های دیگری وجود دارد که این هزینه‌ها به صنعت خودرو اضافه شده و مطمئنا کاهش قیمتی نخواهیم داشت.

  مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در پاسخ به پرسشی مبنی بر برنامه ایران خودرو برای تولید در کشور آذربایجان اظهار کرد: در تولیدات خارجی حتما باید یک سرمایه‌گذار در آن کشور با ایران خودرو مشارکت کند. در این زمینه با یک نفر در آذربایجان مذاکره کرده‌ایم که خط تولید محصولات در این کشور راه‌اندازی شود.

  وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه استقرار کارشناسان پژو در ایران خودرو، اظهار کرد: این موضوع صحت ندارد. در پنج شش ماه اخیر در جریان مذاکرات صورت گرفته در زمینه نوع همکاری‌ها کارشناسان این شرکت به ایران رفت و آمد داشته‌اند اما مقیم نبودند. به عنوان مثال برخی از کارشناسان پژو در سابکو جلساتی با شرکت‌های قطعه‌ساز داخلی برای بررسی نحوه همکاری‌ها داشته‌اند البته این موضوع طبیعی بوده و ممکن است کارشناسان فولگس واگن و فیات نیز بیایند و رفت و آمد داشته باشند.

  یکه‌زارع در پاسخ به آینده همکاری این شرکت با خودروسازان چینی، اظهار کرد: حداکثر پنج درصد سبد محصولات ما به خودروهای چینی اختصاص خواهد یافت اما اینکه طرف خودروی چین را کاملا نفی کرده یا به آن تکیه کنیم هر دو نادرست است. خودروسازان چینی نیز باید قیمت و کیفیت محصولات خود در ایران را تغییر دهند. در حال حاضر در بازار می‌گویند که اگر خودروی چینی می‌خرید صاحب اول و آخرش خودتان خواهید بود به دلایلی چون خدمات پس از فروش و غیره.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: در مذاکرات ما با خودروسازان خارجی، کشورهایی که در مذاکرات هسته ای موضع مناسبی در قبال ایران نداشتند و به حقوق مردم ایران توجه نکردند مورد توجه قرار خواهند گرفت و به این موضوع توجه خواهد شد.

  مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اظهار کرد: فکر نمی‌کنم مقام خودرویی با وزیر امور خارجه فرانسه به ایران بیاید البته من در این زمینه در جلسه‌ای در وزارت صنعت، معدن و تجارت با فابیوس حضور خواهم داشت.

  یکه زارع در پاسخ به سوالی مبنی بر مذاکره این شرکت با خودروسازان آمریکایی اظهار کرد:‌ ما تابع سیاست‌های نظام هستیم و تاکنون با هیچ شرکت آمریکایی مذاکره نشده است البته مذاکراتی با شرکت سوزوکی ژاپن داشتیم و در زمینه تولید سه محصول سوئیفت، سیاز و فلریون به توافق رسیده‌ایم. فلریون با تیراژ بالا تولید خواهد شد و می‌تواند رقیب محصولات کوچک شرکت‌های دیگر باشد.

  منبع ایسنا

  برچسب خودرو ایران خودرو خودروسازان تحریم‌ بنز رنو خودروسازان چینی هاشم یکه‌زارع پساتحریم
  نظرات (28) کاربر عضو:  کاربر عضو کاربر مهمان:  کاربر مهمان
  علی شناسه: 261035 6 مرداد 1394 - 13:46

  فکر نکنم بنز بخواد با آبروی 100ساله اش بازی کنه و با این خودرو ساز نماهای داخلی در بحث تولید سواری همکاری کنه

  فرشاد شناسه: 261039 6 مرداد 1394 - 14:19

  روحـــانی مچکریــــــم

  ایرانی شناسه: 261040 6 مرداد 1394 - 14:25

  میشه لطفا یک قرارداد هم با شرکت پورشه ببندید
  که مردم تنوع داشته باشند.

  مرتصی شناسه: 261044 6 مرداد 1394 - 14:53

  آخر این همه رفت و آمدها باز تولید خودروهای چینی در ایران و محصولات بنجل ایران خودرو، همش شعاره

  منطق شناسه: 261046 6 مرداد 1394 - 14:54

  در دورانه خاتمی هم e class در ایران منتاژ میشد.

  ماهان شناسه: 261049 6 مرداد 1394 - 15:5

  موتورپیکان رو نذارن داخل بدنه بنزs 500 بعدش بشه بنز آردی اس 500

  خیالباف شناسه: 261054 6 مرداد 1394 - 15:17

  فکرش رو بکن.... مثلا فراری ساخت ایران...الکی...

  omid شناسه: 261055 6 مرداد 1394 - 15:19

  یه زمانی هم نوشته شد بنز تاکسی میشود در ایران!

  بعد رسیدیم به پروتون های مالزی! و رنو21

  مخالف شناسه: 261058 6 مرداد 1394 - 15:27

  آخه این مملکت که ثبات نداره یهو دیدی ورق برگشت یک احمقی مثل احمدی نژاد دوباره رئیس جمهور شد بد دوباره تحریم انوقت این شرکتهای آلمانی که میان اینجا دوباره ول میشه ما میمونیم و همان گاریهای ایران خودرو

  محمد شناسه: 261067 6 مرداد 1394 - 16:27

  ایدن نیست ایدم صحیح است لطفا اصلاح فرمایید

  امامی شناسه: 261068 6 مرداد 1394 - 16:53

  مونتاژ خودرو در ایران تا کی؟ 50 سال است که داریم با این شرکت و آن شرکت مذاکره می کنیم که یک یا چند مدل را در ایران مونتاژ نماییم، پس کی می خواهیم خودمان صاحب یک برند شویم؟
  علت اینکه مثل خودروسازهای چینی که عمری در حد یک یا دو ده دارند ایران نتوانسته صاحب برند شود چیست؟ مثال از خودرو سازهای کره ای نمی زنیم که آنها گوی صبقت را از ما برده اند؟
  آیا علت وجود مافیای در صنعت خودرو داخلی و خارجی نیست؟ کسانی هستند در این صنعت که منافع شخصی آنها در عدم پا گرفتن این صنعت در ایران است همان انحصاری که در صنعت هسته ای در دنیا حاکم است در این صنعت هم هست. برای آنکه این صنعت پا بگیرد باید انقلابی در این صنعت رخ دهد و تمامی عوامل تصمیم گیر خلع مسئولیت شوند

  قطعه شناسه: 261074 6 مرداد 1394 - 17:26

  بنز اینجا مونتاژ بشه یا آلمان با افغانستان.. بنزه.....بنز....

  به امید ورشکستگی ایران فرغون. یا به سر عقل امدن

  مهدی یار شناسه: 261078 6 مرداد 1394 - 17:44

  پراید جدید با موتور پرقدرت بنز با فرمان هیدرولیک و کولررررررر ! به به :)

  محمد شناسه: 261082 6 مرداد 1394 - 18:41

  باز هم مونتاژ!!!!بس کنید این بساط را .دانش فنی خودرو هرگز به ایران نخواهد آمد .آن دوران گذشت.بگذارید خودروهای کم مصرف و بهای متوسط به مملکت وارد شده هم کمکی به حفظ محیط زیست شده وهم آلودگی هوا کاهش خواهد یافت.ملت را بیش از این اسیر دو خودروساز نکنید.از این امکانات صنایع کالاهای با ارزش افزوده تولید شده هم باعث اشتغال و صادرات خواهد شد.ضمنا از تنوع خودروهای واردتی کاسته شود تا تعمیر و قطعه یدکی به راحتی در دسترس باشه.متاسفانه در هیچیک از کامنتهای مردم مسولین جوابگو نیستند.

  امید شناسه: 261085 6 مرداد 1394 - 18:54

  اینکه خودوساز ایرانی به نفع مردم ایران و صنعت ایران گام بردارد یک توهم و عوام فریبی بیش نیست چون سابقه 40- 50 ساله این صنعت در ایران کاملا برای همه مردم طی 3 نسل مشخصه ، پس بهتره مردم ما یاد بگیرند که فقط به نتیجه کار فکر کنن نه حرف های صدتا یک غاز این اراذل

  کَلو شناسه: 261087 6 مرداد 1394 - 19:11

  بنز با این کار فاتحه خودشو داره میخونه.

  مجتبی شناسه: 261093 6 مرداد 1394 - 22:9

  میگم یه وقت قیمتش مثل 206 نباشه
  206 به دلار در دبی = 206 به ریال در تهران ؟ البته الکی
  آیا بنز به دلار در دبی = بنز به ریال در تهران ؟

  ممد شناسه: 261096 6 مرداد 1394 - 23:32

  مونتاژ نه تولید

  محمد شناسه: 261110 7 مرداد 1394 - 8:1

  الحق که شرافت ملی رنگ باخته واین دله های مدرسه علوی 35 سال با بازی دوزیستی (روز راست شب چپی) به نام دین ودیانت البته نوع خودشان حقوق مردم را پایمال مکی کنند این تحفه وزیر دلال و رانت خوار با سی واندی شر کت بنز مونتاژ می کنه مردم به نون شب محتاجند...............

  َآرمین شناسه: 261111 7 مرداد 1394 - 8:23

  یا امام جعفر صادق...

  رضا شناسه: 261112 7 مرداد 1394 - 8:42

  یکی از دوستان نوشته بود بنز هر جا مونتاژ بشه بنزه! البته بنزه اما مطمئنا بنز ساخته و مونتاژ شده در آلمان با مونتاژ شده در ایران تفاوت زیادی خواهد داشت مثل همین ماشینهایی که در خارج مونتاژ میشند و 5 سال گارانتی دارند ولی توی ایران مونتاژ میشند 2 سال گارانتی دارند تازه کلی هم زمان میخواد تا ایرادهای ریز و درشتشون معلوم بشه

  داوود شناسه: 261116 7 مرداد 1394 - 10:0

  اینها همش نشان دادن در باغ سبز است
  فقط شعارهای بدون عمل
  ممکن است مرسدس بنز یا فولکس واگن در ایران خط مونتاژ راه اندازی کنند، ولی اولا تا پیچ و پین قاب رو دری را هم به ما میفروشند و حتی نمیتوانیم پلاستیک روکش صندلی آن را خودمان تامین کنیم
  دوما قیمت فروش این محصولات هیچ تفاوت چشمگیری با انواع وارداتی آن نخواهد داشت
  پس اوضاع چندان فرقی نخواهد کرد

  مقدم شناسه: 261136 7 مرداد 1394 - 13:2

  سواری بنزاگر ایران تولید کنه شرکت بنز ورشکسته میشه مثل پژو فرانسه و پژو ایران چقدر فرق داره

  محمد شناسه: 261146 7 مرداد 1394 - 13:37

  بنز مقوایی در راه است.

  چارلز غلامحسین شناسه: 261153 7 مرداد 1394 - 13:59

  گیریم که بنز هم تو ایران مونتاژ شد بنز سوارا کین کدوم بخش جامعه میخواد سوار بنز بشه بازم گلی به جمال ایران خو.... هرچی دلتون میخواد صداش کنید یه چیزایی تولید میکنه که من تو و خیلیای دیگه میتونیم یه سری از محصولات چند ساله گذشته از مدلشو بخریم و بریم باهاش مسافرت شمال چادر بزنیم و حال کنیم به کجا چنین شتابان داریم میریم چی داره اتفاق میفته توافق عالیه اما چه خبر داره میشه بنز بیاد یا پورشه یا بی ام دبلیو هنوز خیلیا نمیتونن ارابه مرگ یا همون پراید رو هم سوار بشن....

  بنده خدا شناسه: 261174 7 مرداد 1394 - 17:3

  مدیران ایران خودرو زر مفت زیاد میزنند شما چرا باور می کنید

  فهیم شناسه: 261177 7 مرداد 1394 - 17:50

  چه وقت ایران خودرو ساز خواهد شد؟
  1- خروح دولت از بخش خودرو سازی کشور.
  2-سپردن کار به بخش خصوصی و نظارت فعال بر آن.
  3-ارتباط مستقیم دانشگاه با صنعت خودرو.
  4-توسعه و تحفیفات بخش های خصوصی در زمینه خودرو.
  5-مطابقت رویه کار ، اعم از ثبت شرکت ، برند ، نحوه تحقیق و تولید ، نحوه مشارکت بخش خصوصی با شرکت های همکار ، صادارت و واردات مصابق رویه شرکت های معتر دنیا.
  6-حروج خودرو سازی از دست دولت " خصوصا مدیران بی لیافت فبلی و فعلی ، که هنوز بر راس کار هستند.
  7-خصوصی سازی به شکل واقعی آن ، نه خصولتی " نیمه خصوصی ، نبمه دولتی"
  8-گرفتن مالیات بر آمد از سمت دولت و کمک دولت به معنای وافعی آن ، یعنی وام و حمایت از تولید.
  9-سپردن وظایف تولید به بخش خصوصی و خارج شدن تمامی بخش های رقابتی دولتی از بخش های به اصطلاح تولیدی ، در 30 سال اخیر دولت فقط مدعی تولید بوده است و با گرفتن وام های کلان و افراد نفوذی و شبه دولتی ، عملا موحبات نابودی بخش صنعت را فرام اورده است.
  10-مشارکت 60 درصدی بخش خصوصی خودرو سازی با چشم انداز تولید ایران نه مونتاژ با 40 درصد مشارکت شریک خارجی به عنوان شریک کوتاه مدت و ارتقاء صنعت داخلی
  11- اجاز ثبت ویژه برای مخترعین و نخبه گان برای معرفی برند خودرو ار سوی دولت و مقابله با انحصار طلبی گروه -شخص و یا افراد خاص ، و مراقبت و حمایت ویژه تا احدات کارخانه تولیدی.
  نکته :
  در یک نگاه شاید خیال پردازی باشد، ولی اگر دولت بخواهد همچنان رویه گذشته را ادامه دهد ، میتوان گفت عده ای سودجو ، بنام مدیر و یا مسئول دولتی ، که بدنبال منافع شخصی یا گروه خاصی را دنبال کرده اند ، به همه مردم ایران خیانت کرده و مانع پیشرفت همه ملت ایران در طول تاریخ خواهند بود .
  به کوته فکران و تنگ نظران داخلی :
  با مردم ایران مسابقه تجارت ندهید ، با دنیای خارج ابران رقابت سالم داشته باشید ، و تمام راه های رشد را برای هر ایرانی فراهم کنید، اگر خواهان رشد و نمو و تولید ایران هستید ، مانع جوانان ایرانی نباشید ، به امید شعور و آگاهی همه مدیران دلسوز و حامی ایران و ایرانی .
  زنده و جاوید ایران -پاینده ابدی ایران

  1111111111111 شناسه: 261478 11 مرداد 1394 - 10:27

  یعنی عجب ملتی هستیما اول میگیم ماشین فرانسوی نمیخوایم و حرف از بنز و ولکس می کنیم بعد که میگن قراره بیان همه مسخره میکنن و باز ایراد میگیرن هر وقت ملت فهمیدن چی میخوان و چی به چیه اون موقع شاید بشه به پیشرفت مملکت امیدوار شد

  نویسنده : irancar تاریخ : امتیاز :
  موضوعات : اخبار , خبرهای جدید بازار خودرو ,
  مطالب مرتبط
 • مطالبی که شما از آن ها خوشتان خواهد آمد...
 • قیمت و نرخ تمام جریمه های رانندگی داخل و خارج شهر در سال 96-95
  قیمت خودرو در سال 95- قیمت همه خودرو های داخلی و وارداتی در بازار ایران در سال 95چقدر بود ؟
  عکس ها و گفتگو با نویسنده رمان راز سایه شیدا قوام پوری
  عکس و قیمت و اپشن های بوگاتی شیرون (Chiron)
  قیمت و عکس های خودروی جدید B30
  برای تمدید گواهینامه رانندگی چه مدارکی نیاز است؟
  قیمت و عکس رنو ساندرو استپ وی
  قیمت پورشه و مازراتی در بازار ایران
  سن متوسط خودروها هم‌اکنون در انگلستان 7.8 سال است
  تندر 90 کیفیت بهتری دارد یا 206
  شرایط و مقدار وام خودرو بانک سینا
  سوء استفاده از کارت بازرگانی
  معایب و مشکلات اصلی خودروهای ایرانی و چینی
  قیمت رهن کامل اپارتمان نوساز در تهران
  احتمال زلزله های بعدی در تهران و دو شهر مهم دنیا بالاتر است
  فروش متری ٢ میلیون تومانی املاک شهرداری تهران
  شماره تلفن اعتراض به درصد حق کمیسیون بیشتر املاک
  انتقال دانش فنی تولید قطعات خودروهای جدید خارجی و فرانسوی
  نیازی به ثبت نقل و انتقالات خودرو در دفترخانه وجود ندارد کار دفترخانه ها غیر قانونی
  قیمت اپارتمان نوساز و قدیمی در منطقه تهران نو
  سامانه مسکن قسطی چه زمانی راه اندازی می شود؟
  مردم پژو ۴۰۵ و پراید را نخرند
  بازیگر مشهور ایرانی و بازداشت به علت قتل و تجاوز
  طرح LEZ از اول آبان ماه در تهران چیست؟چه کسانی جریمه می شوند؟
  عکس و قیمت سراتو جدید در ایران با قیمت 140 میلیون تومن
  قیمت انواع "سانگ یانگ" صفر در بازار و نمایندگی
  افزایش قیمت پژو 206 تیپ 2 در تابستان 95
  طرح تعطیلی شنبه ها در دولت
  چگونگی حذف شدن وام بانکی و جایگزین شدن کارت اعتباری
  سود وام بانک مسکن سپرده یکم به 9 درصد و اوراق به 13 درصد کاهش پیدا می کند
  عکس و مشخصات ام وی ام X33 جدید
  40 عکس و مشخصات جک T6کرمان موتور
  عکس و مشخصات خودروی PGO پی جی او در دو مدل Hemera و Cevennes
  چند درصد پژو 2008 داخلی ساز است
  نرخ کرایه تاکسی لوکس و غیر لوکس در خط فرودگاه امام خمینی(ره)
  برای تست چری یا آریزو۵ قبل از خرید به کجا مراجعه کنیم؟
  فروش محصولات پارس خودرو ویژه شهریورماه ۹۵ از صبح شنبه ۳۰ مردادماه ۹۵
  قیمت اپارتمان نوساز در فاز 1و2و3و11 پردیس
  قیمت اپارتمان نوساز در همه محلات تهران
  علت ارزان بودن برخی خانه ها بدون پارکینگ بودن زیر همکف و قولنامه ای و بدون سند
  نظرات
 • در قمست نظرات مشکلات و پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در جریان بگزارید.
 • این نظر توسط عطا در تاریخ 6 سال پیش و 0:03 دقیقه ارسال شده است

  بابا بخدا مردم خر نیستن


  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
  کد امنیتی
  رفرش
  کد امنیتی
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  آخرین مطالب
 • آخرین مطالبی که به تازگی در سایت منتشر شده اند...
 • در جاده چالوس و هراز چگونه رانندگی کنیم؟
  مدل روکش دنده ماشین و تزئینات داخل خودرو ۲۰۱۸
  قیمت و نرخ تمام جریمه های رانندگی داخل و خارج شهر در سال 96-95
  قیمت خودرو در سال 95- قیمت همه خودرو های داخلی و وارداتی در بازار ایران در سال 95چقدر بود ؟
  عیب یابی اسان مشکلات پدال کلاچ و ترمز و گاز خودرو وقدرت موتور و کشیدگی ماشین
  عکس ها و گفتگو با نویسنده رمان راز سایه شیدا قوام پوری
  عکس و قیمت و اپشن های بوگاتی شیرون (Chiron)
  بررسی تخصصی موتور مشهور TU5موتور تی یو 5 در محصولات ایران خودرو
  قیمت و عکس های خودروی جدید B30
  عکس و مشخصات ولوو s60 مدل 2018
  چگونه ماشین را دستی بشوریم؟اموزش شستشوی ماشین در منزل
  چگونگی طراحی ماشین مبتدی و ساده اموزش طراحی بدنه ماشین
  چگونگی چک و بررسی ماشین دست دوم از نظر سلامت و کارایی
  چگونه وسایل فایبر گلاس شکسته را تعمیر کنیم؟
  اموزش ساخت یک موتور ابتدایی و ساده با سیم و باتری واهنربا
  نکات مهم قبل از ازمون گواهینامه تجربیات امتحان عملی رانندگی ازمایش
  اموزش رانندگی در شهر برای راننده تازه کار رانندگی برای شخصی که تازه گواهی نامه گرفته
  جدول نمرات منفی برای تخلفات رانندگان پر خطر و میزان جریمه
  برای تمدید گواهینامه رانندگی چه مدارکی نیاز است؟
  فواید بستن کمربند ایمنی چیست نبستن کمربند ایمنی چه خطراتی دارد؟
  ترمز ای بی اس abs چیست و چگونه کار می کند؟
  چگونه استرس را در رانندگی از بین ببریم چگونه راننده با اخلاقی باشیم
  چگونه ماشین خود را بشوییم و برق بندازیم؟
  با سی میلیون تومان چه خودروی صفری می توان خرید؟
  قیمت و عکس رنو ساندرو استپ وی
  قیمت پورشه و مازراتی در بازار ایران
  سن متوسط خودروها هم‌اکنون در انگلستان 7.8 سال است
  تندر 90 کیفیت بهتری دارد یا 206
  شرایط و مقدار وام خودرو بانک سینا
  سوء استفاده از کارت بازرگانی
  معایب و مشکلات اصلی خودروهای ایرانی و چینی
  قیمت رهن کامل اپارتمان نوساز در تهران
  احتمال زلزله های بعدی در تهران و دو شهر مهم دنیا بالاتر است
  فروش متری ٢ میلیون تومانی املاک شهرداری تهران
  شماره تلفن اعتراض به درصد حق کمیسیون بیشتر املاک
  انتقال دانش فنی تولید قطعات خودروهای جدید خارجی و فرانسوی
  نیازی به ثبت نقل و انتقالات خودرو در دفترخانه وجود ندارد کار دفترخانه ها غیر قانونی
  نکات خرید و استفاده از ضد یخ خودرو
  قیمت اپارتمان نوساز و قدیمی در منطقه تهران نو
  قیمت خودروهای داخلی در بازار