پنجشنبه 29 مهر 1400
مطالب پیشنهادی
تبلیغات
جای تبلیغات شما
پنل کاربری
قیمت روز خودرو
تصاویر و مشخصات ماشین های خارجی وارداتی
تصاویر و مشخصات انواع ولوو
اموزش رانندگی
مراکز خودرو
اموزش رایگان تعمیرات خودرو
اتاق آرزو
عضویت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
خبرنامه
خبرنامه
با عضویت در خبرنـــــــــامه می توانید آخرین مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت کنید .

دیگرامکانات
هایپرتمپ دات آی آر
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
ایرانیان از کدام خودروها راضی هستند؟
 • تعداد بازدید : 2914
 • ایرانیان از کدام خودروها راضی هستند؟

  ایرانیان از کدام خودروها بیشتر رضایت دارند؟

  ایرانیان از کدام خودروها بیشتر رضایت دارند؟

  چکیده: گزارش مربوط به رضایتمندی مشتریان از کیفیت خودروهای سواری کشور طی نیمه دوم سال 93 در حالی اعلام شد که طبق آن، میزان رضایت عمومی از خودروهای تولید داخل تفاوت چندانی با گزارش قبلی (6 ماه نخست سال گذشته) نکرده است.

  بررسی میزان رضایتمندی مشتریان از سطح کیفی خودروهای داخلی، سابقه‌ای حدودا 6ساله دارد، به‌نحوی‌که شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، از ابتدای سال 88 نسبت به تهیه این گزارش اقدام و هر 6 ماه یک بار و به‌واسطه مکاتبه با مشتریان، نتایج گزارش خود را منتشر کرده است. طبق نمودار موجود، میزان رضایتمندی مشتریان از کیفیت خودروهای تولید داخل، از ابتدای سال 88 تا انتهای سال 90 همواره صعودی بوده و نقطه عطف این رضایتمندی نیز به 6 ماه اول سال 91 مربوط می‌شود؛ در واقع طی 12 دوره‌ای که نتایج رضایتمندی مشتریان از سطح کیفی خودروها منتشر شده، مردم از کیفیت خودروها در نیمه نخست سال 91 بیش از سایر دوره‌ها راضی بوده‌اند. همچنین گزارش کیفی مربوط به نیمه دوم سال 92 نیز نشان می‌دهد رضایت عمومی از کیفیت خودروها در مقایسه با دوره قبل (شش ماه نخست سال 92) روندی ثابت داشته است. بر این اساس، میزان رضایتمندی مشتریان از کیفیت خودروهای سواری در 6 ماه دوم سال 92 به امتیاز 652 رسیده و این امتیاز دقیقا در نیمه نخست این سال نیز تکرار شده است.

  از سوی دیگر میزان رضایتمندی مشتریان از کیفیت خودروهای داخلی طی نیمه نخست سال 93 نیز به عدد 653 رسیده و این در حالی است که در نیمه دوم سال گذشته هم دقیقا همین امتیاز برای میزان رضایتمندی مشتریان از سطح کیفی خودروهای تولید داخل، تکرار شده است.

  بازرسان شرکت بازرسی برای تهیه گزارش مربوط به میزان رضایتمندی مشتریان از کیفیت خودروهای داخلی طی نیمه دوم سال 93، با 39هزار و 675 نفر از مالکان خودرو در کشور، مکاتبه کرده‌اند و طی این مکاتبه 56 خودرو سواری که توسط 18 شرکت عرضه‌کننده خودرو (اعم از تولیدکنندگان و واردکنندگان)، به مشتریان فروخته شده‌اند، رتبه‌های خاص خود را متناسب با میزان رضایتمندی مردم، کسب کرده‌اند.

  در این ارزیابی،56 خودرو موردنظر در شش دسته قیمتی «کمتر از ۲5 میلیون تومان»، «۲5 تا 50»، «50 تا 75»، «75 تا 100»، «100 تا ۱25» و «بیش از 125 میلیون تومان» تقسیم شده‌اند و این در شرایطی است که در جمع خودروهای زیر 25 میلیون تومان، ام‌وی‌ام مدل 110، در جمع 25 تا 50 میلیونی‌ها پارس تندر، در جمع 50 تا 75 میلیون تومانی‌ها کیاپیکانتو، در جمع 75 تا 100 میلیون تومانی‌ها رنو فلوئنس، در جمع 100 تا 125 میلیونی‌ها ام‌جی 6 و در جمع بالای 125 میلیونی‌ها نیز بی‌ام‌و 528، بیشترین میزان رضایتمندی مردم را به‌دست آورده‌اند.

  این خودرو (بی‌ام‌و 528) در واقع توانسته بیشترین امتیاز را در رضایتمندی مشتریان به دست بیاورد و با این حساب می‌توان آن را با کیفیت‌ترین خودرو حاضر در بازار کشور طی نیمه دوم سال 93 دانست. همچنین پراید مدل 131 سایپا نیز با توجه به اینکه کمترین امتیاز را به دست آورده، دارای پایین‌ترین سطح رضایتمندی در میان مشتریان ایرانی است.

  همچنین در جمع 12 خودرو لوکس (بالای 100 میلیون تومان) حاضر در گزارش منتشره، پس از بی‌ام‌و 528، خودروهای جولیتا آلفارومئو و کیا اپتیما بیشترین میزان رضایتمندی را به دست آورده‌اند. از سوی دیگر در جمع خودروهای شاسی بلند،رنو کلئوس بیشترین رضایتمندی را داشته است.

  اما در جمع خودروهای‌ هاچ‌بک، باید آلفارومئو جولیتا را به‌عنوان امتیازآورترین خودرو وارداتی به حساب آورد و در میان خودروهای ساخت و مونتاژ داخل نیز سوزوکی گرندویتارا دارای بیشترین سطح رضایتمندی از سوی مشتریان است.

  صدرنشینی یک چینی

  اما نگاهی بیندازیم به گزارش میزان رضایت مشتریان از کیفیت خودروهای کشور در شش ماه دوم سال 93 و ببینیم ریز جزئیات این گزارش به چه شکل است.

  ابتدا از گروه زیر 25 میلیونی‌ها شروع کنیم؛ گروهی که پرایدها در آن جمع شده‌اند و اما صدرنشینی گروه به ام‌وی‌ام مدل 110 رسیده است. طبق گزارش منتشره، ام‌وی‌ام 110 توانسته بیشترین میزان رضایتمندی در گروه خودروهای ارزان را نصیب خود کند و پشت سر آن نیز با تیبا روبه‌رو می‌شویم. این گروه، سه مدل پراید را نیز در خود جای داده که بهترین‌شان مدل 132 است و مدل‌های 131 و‌ هاچ‌بک نیز در رده‌های بعدی رضایتمندی مشتریان جای گرفته‌اند.

  بهترین خودرو گروه موردنظر، امتیاز 667 را کسب کرده و نمره 614 نیز نصیب کم‌طرفدارترین عضو آن شده است.

  دار و دسته تندر

  به گروه خودروهای 25 تا 50 میلیون تومانی برویم، گروهی که جمع خودروهای داخلی در آن جمع است و تندرها توانسته‌اند بیشترین رضایتمندی عمومی را ازآن خود کنند.

  بیشترین امتیاز در این گروه به پارس تندر رسیده، محصولی که در پارس خودرو به تولید می‌رسد و تغییر شکل یافته تندر-۹۰ به‌شمار می‌رود و البته تنها ظاهر آن تغییر کرده و به لحاظ فنی تفاوتی با سایر تندرها ندارد.

  در رده بعدی اما تندر-90 تولید پارس خودرو دارای بیشترین میزان رضایتمندی است و همتای ایران خودرویی‌اش نیز رده بعدی را به خود اختصاص داده است. همچنین تندر-90 اتومات نیز که در ایران خودرو به تولید می‌رسد، در بین دیگر تندرها دارای کمترین میزان رضایتمندی است، هرچند در جمع خودروهای 25 تا 50 میلیون تومانی، جزو محصولات به اصطلاح پررضایت به‌شمار می‌رود.

  از تندرها که بگذریم، به خودرو چینی جک جی 5 دنده دستی برمی‌خوریم که توانسته در مقایسه با خودروهایی مانند پژو 206 و سمند و تیبا2 و ام‌وی‌ام و لیفان، رضایت بیشتری را از سوی مشتریان به دست بیاورد. پس از جک، پژو 206 صندوقدار دارای بیشترین رضایتمندی شده و این در حالی است که مدل‌ هاچ‌بک این محصول، رضایتمندی کمتری را به دست آورده و چند رده پایین تر قرار دارد.

  پشت سر 206 اما به سه خودرو چینی برمی‌خوریم که در این بین، ام‌وی‌ام مدل 530 توانسته بیشترین رضایت عمومی را نصیب خود کند. لیفان 620 و ام‌وی‌ام 315 صندوقدار نیز در رده‌های بعدی میزان رضایتمندی مشتریان از خودروهای 25 تا 50 میلیون تومانی قرار گرفته‌اند.

  طبق گزارش منتشره اما سمند مدل EF7 پشت سر ام‌وی‌ام 315 قرار گرفته و پژو 206‌ هاچ‌بک نیز در رده بعدی قرار دارد و این نشان می‌دهد مشتریان از کیفیت سمند بیش از 206 و کمتر از لیفان و ام‌وی‌ام رضایت داشته‌اند. دیگر خودروهای گروه 25 تا 50 میلیون تومان را سمند معمولی و رانا و سورن و ام‌وی‌ام 315‌ هاچ‌بک و پژو 405 و دنا و پارس و تیبا2 تشکیل داده‌اند که در این بین، سمند معمولی دارای بیشترین و تیبا2 دارای کمترین میزان رضایتمندی عمومی است.

  بر این اساس، سمند و رانا و سورن توانسته‌اند رضایت بیشتری را در مقایسه با ام‌وی‌ام 315 هاچ‌بک به دست بیاورند این در حالی است که مشتریان از کیفیت خودرو چینی موردنظر، بیش از 405 و دنا و پارس و تیبا2 ابراز رضایت کرده‌اند.

  جنگ کره با چین

  به سراغ خودروهای گروه 50 تا 75 میلیون تومانی برویم، گروهی که 9 عضو دارد و در آن خودروهای کره‌ای حائز بیشترین میزان رضایتمندی شده‌اند، هرچند این گروه عملا در اشغال چینی‌ها قرار دارد.

  براساس گزارش منتشر شده، کیا پیکانتوی کره‌ای توانسته صاحب بیشترین میزان رضایتمندی مشتریان در گروه تحت بررسی شود. پس از این خودرو وارداتی، سراتوی مونتاژی سایپا در رده دوم رضایتمندی قرار دارد، خودرویی که در دو مدل دستی و اتومات روانه بازار کشور شده است.

  پس از سراتو به هفت خودرو چینی در گروه 50 تا 75 میلیون تومانی‌ها برمی‌خوریم که بهترین‌شان از نظر مشتریان، سابرینا است و کم‌کیفیت‌ترین آنها نیز لیفان مدل X60.

  دیگر خودروهای این گروه را آریو (خودرو چینی و مونتاژی سایپا)، جک اتومات و ام‌وی‌ام مدل X33 در مدل‌های دستی و اتومات تشکیل داده‌اند و در میان آنها، آریو بیشترین سطح رضایتمندی را به خود اختصاص داده است.

  میزان رضایت از چینی‌های سایپا

  از گروه 50 تا 75 میلیون تومانی که بگذریم، به دسته خودروهای 75 تا 100 میلیون تومانی می‌رسیم، دسته‌ای که 11 عضو دارد و بهترین‌شان از نظر مشتریان، رنو فلوئنس دنده‌ای است. میتسوبیشی لنسر و کیا سراتوی اتومات مونتاژی سایپا نیز توانسته‌اند دومین و سومین خودروهای گروه موردنظر در کسب رضایت مشتریان باشند.

  همچنین ام‌جی 350 و هیوندایی i20 نیز در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند و پشت سر آنها نیز یک محصول دیگر از سایپا به نام چانگان مدل CS35 به چشم می‌آید. گروه 75 تا 100 میلیون تومانی البته یک محصول دیگر از سایپا را به نام برلیانس در خود جای داده که کیفیت آن در مقایسه با محصولاتی مانند ام‌جی 3 و چانگان و i20 و... کمتر و نسبت به بسترن و داستر و لندمارک بیشتر است، البته از دید مشتریان.

  نکته عجیب در گروه خودروهای 75 تا 100 میلیون تومان، قرار گرفتن رنو داستر در رده‌های انتهایی جدول است، چه آنکه حتی خودروهای چینی برلیانس و ام‌جی 3 و بسترن نیز در مقایسه با داستر، رضایتمندی عمومی بیشتری را به دست آورده‌اند.

  گروهی با دو عضو

  نگاهی هم اما به کم‌عضوترین گروه؛ یعنی خودروهای 100 تا 125 میلیون تومان بیندازیم. در این دسته قیمتی، تنها ام‌جی 6 و سوزوکی گرندویتارا عضویت دارند که در این بین، مشتریان از کیفیت ام‌جی بیش از ویتارا رضایت داشته‌اند.

  این در شرایطی است که تنها دو امتیاز اختلاف میان دو خودرو موردنظر به چشم می‌آید.

  دسته لوکس‌ها

  و اما دسته خودروهای بالای 125 میلیون تومان یا همان لوکس‌ها. در این گروه، بی‌ام‌و 528 توانسته در صدر بنشیند و علاوه‌بر این، بیشترین امتیاز مربوط به رضایتمندی مشتریان را به دست بیاورد. پس از بی‌ام‌و، آلفارومئو جولیتا توانسته در رده دوم جای بگیرد و در جایگاه سوم نیز کیا اپتیما جا خوش کرده است. رده‌های بعدی این گروه را به ترتیب سوناتا و رنو کلئوس و کیا سراتو و اسپورتیج و میتسوبیشی در مدل‌های ASX و اوتلندر و لنسر به خود اختصاص داده‌اند.

  ایرانیان از کدام خودروها بیشتر رضایت دارند؟ایرانیان از کدام خودروها بیشتر رضایت دارند؟

  منبع دنیای اقتصاد

  برچسب خودرو خودروهای داخلی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران کیفیت خودرو خودروهای سواری
  مطالب مرتبط
  تندر 90، وانت شد
  نظرات (8) کاربر عضو:  کاربر عضو کاربر مهمان:  کاربر مهمان
  محسن شناسه: 260867 5 مرداد 1394 - 12:16

  مردم از لگن ها و تابوت های متحرک ساخت داخل که به قیمت سه برابر نرخ جهانی به آنها قالب می شود رضایت کامل دارند اگر رضایت نداشتن نمی رفتن این تابوت های متحرک را بخرند و با نخریدن و تحریم لگن های ساخت داخل موجب تعطیلی این خودرو ساز نماهای داخلی می شدند

  محسن شناسه: 260883 5 مرداد 1394 - 14:10

  کلا ایرانیها از هیچ چیز رضایت ندارن حتی اگر بهترین باشه چه خوب باشه چه بد
  چه برسه به خودرو! که دیگه.....

  امیر عطایی شناسه: 260887 5 مرداد 1394 - 15:0

  سلام، امار از این چرندتر وجود نداره، رضایت از خودرو داخلی ، دروغترین حرف عالمه. مردم از مجبوری این لگن ها رو سوار میشن.حکایت خودرو داخلی حکایت این مثل؛ در شهر کورها ادم یک چشم پادشاهست.

  مهدی هاشمی شناسه: 260889 5 مرداد 1394 - 15:20

  در جواب دوستمون که میگن کلا ایرانی ها ناراضی هستند همیشه! احتمالاً فقط خودشون و اطرافیانشون رو می بینند،
  من یه ایرانی هستم که تو کشور خودم توان خرید خودرو خوب رو نداشتم، اومدم آلمان بعد از 7 ماه برای خودم یه بی ام و 2014 گرفتم، 20 درصد از حقوقم میره برای قسط ماشین، چون پول پیش ندادم از من 1/9 درصد سود می گیرند!! چون الان تو شرکتی کاره صادرات خودرو و دستگاه صنعتی به ایران رو انجام میدم دلم میسوزه که محصول با 110 درصد افزایش قیمت تو کشورم عرضه میشه، الآن من از شرایطم راضی هستم و اون دوست عزیزی که صحبت لگن های چینی یا... رو کردند کاملاً حق دارند، متوجه شدی جانم؟

  قلی شناسه: 260892 5 مرداد 1394 - 15:31

  آقای محسن بیخود مردم را متهم نکنید لطف نموده سری به دبی بزنید و ببینید اثری از پژوی تولید ایران خودرو وجود دارد آنگاه خواهید دید پژو یعنی چه و خواهید دید تکنولوژ ی سی سال پیش را به بهانه حمایت از تولید داخل به این ملت قالب میکنند.سایر خودروهای وطنی هم به همین ترتیب و معلوم نیست تا چند سال دیگر ملت میبایست گروگان این دو تولید کننده دولتی وناز پروره دولت باشد.

  به قلی شناسه: 260915 5 مرداد 1394 - 18:39

  بزرگترین سلاحی که در دست مردم است سلاح تحریم و نخریدن این اشغال های ساخت داخل.با این عذر و بهانه که مجبور هستیم بخریم و چاره دیگری نداریم این خودرساز نماها را پرو کرده ایم

  ناشناس شناسه: 260957 6 مرداد 1394 - 9:43

  یعنی این وسط مزدا3 شرکت بهمن هیچ جایگاهی نداره
  چرنده اینا از این شرکت چینی ها پورسانت میگیرن برای تبلیغات

  مهراب شناسه: 261025 6 مرداد 1394 - 13:24

  اگه کشور ما از تحریمهای بین المللی نجات پیدا کند مردم ما از تحریمهایی که مسئولین درست میکنن هیچوقت نجات پیدا نمیکنند فروش خودروی بی کیفیت با قیمت سه برابر و فقط بلدن از خودشون تعریف کنند معلوم پشت این رانت بزرگ خودرو کدوم اقازاده ای قرار داره که هنوز جیبش پر نشده و دلش برای جون مردم نمیسوزه این است کشوری که مسئولینش هر روز از نماز و ذکات و درستی و صداقت حضرت علی دم میزنن و

  نویسنده : irancar تاریخ : امتیاز :
  موضوعات : اخبار , خبرهای جدید بازار خودرو , مجله ماشین ,
  مطالب مرتبط
 • مطالبی که شما از آن ها خوشتان خواهد آمد...
 • قیمت و نرخ تمام جریمه های رانندگی داخل و خارج شهر در سال 96-95
  قیمت خودرو در سال 95- قیمت همه خودرو های داخلی و وارداتی در بازار ایران در سال 95چقدر بود ؟
  عکس ها و گفتگو با نویسنده رمان راز سایه شیدا قوام پوری
  عکس و قیمت و اپشن های بوگاتی شیرون (Chiron)
  قیمت و عکس های خودروی جدید B30
  برای تمدید گواهینامه رانندگی چه مدارکی نیاز است؟
  قیمت و عکس رنو ساندرو استپ وی
  قیمت پورشه و مازراتی در بازار ایران
  سن متوسط خودروها هم‌اکنون در انگلستان 7.8 سال است
  تندر 90 کیفیت بهتری دارد یا 206
  شرایط و مقدار وام خودرو بانک سینا
  سوء استفاده از کارت بازرگانی
  معایب و مشکلات اصلی خودروهای ایرانی و چینی
  قیمت رهن کامل اپارتمان نوساز در تهران
  احتمال زلزله های بعدی در تهران و دو شهر مهم دنیا بالاتر است
  فروش متری ٢ میلیون تومانی املاک شهرداری تهران
  شماره تلفن اعتراض به درصد حق کمیسیون بیشتر املاک
  انتقال دانش فنی تولید قطعات خودروهای جدید خارجی و فرانسوی
  نیازی به ثبت نقل و انتقالات خودرو در دفترخانه وجود ندارد کار دفترخانه ها غیر قانونی
  قیمت اپارتمان نوساز و قدیمی در منطقه تهران نو
  سامانه مسکن قسطی چه زمانی راه اندازی می شود؟
  مردم پژو ۴۰۵ و پراید را نخرند
  بازیگر مشهور ایرانی و بازداشت به علت قتل و تجاوز
  طرح LEZ از اول آبان ماه در تهران چیست؟چه کسانی جریمه می شوند؟
  عکس و قیمت سراتو جدید در ایران با قیمت 140 میلیون تومن
  قیمت انواع "سانگ یانگ" صفر در بازار و نمایندگی
  افزایش قیمت پژو 206 تیپ 2 در تابستان 95
  طرح تعطیلی شنبه ها در دولت
  چگونگی حذف شدن وام بانکی و جایگزین شدن کارت اعتباری
  سود وام بانک مسکن سپرده یکم به 9 درصد و اوراق به 13 درصد کاهش پیدا می کند
  عکس و مشخصات ام وی ام X33 جدید
  40 عکس و مشخصات جک T6کرمان موتور
  عکس و مشخصات خودروی PGO پی جی او در دو مدل Hemera و Cevennes
  چند درصد پژو 2008 داخلی ساز است
  نرخ کرایه تاکسی لوکس و غیر لوکس در خط فرودگاه امام خمینی(ره)
  برای تست چری یا آریزو۵ قبل از خرید به کجا مراجعه کنیم؟
  فروش محصولات پارس خودرو ویژه شهریورماه ۹۵ از صبح شنبه ۳۰ مردادماه ۹۵
  قیمت اپارتمان نوساز در فاز 1و2و3و11 پردیس
  قیمت اپارتمان نوساز در همه محلات تهران
  علت ارزان بودن برخی خانه ها بدون پارکینگ بودن زیر همکف و قولنامه ای و بدون سند
  نظرات
 • در قمست نظرات مشکلات و پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در جریان بگزارید.

 • نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
  کد امنیتی
  رفرش
  کد امنیتی
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  آخرین مطالب
 • آخرین مطالبی که به تازگی در سایت منتشر شده اند...
 • در جاده چالوس و هراز چگونه رانندگی کنیم؟
  مدل روکش دنده ماشین و تزئینات داخل خودرو ۲۰۱۸
  قیمت و نرخ تمام جریمه های رانندگی داخل و خارج شهر در سال 96-95
  قیمت خودرو در سال 95- قیمت همه خودرو های داخلی و وارداتی در بازار ایران در سال 95چقدر بود ؟
  عیب یابی اسان مشکلات پدال کلاچ و ترمز و گاز خودرو وقدرت موتور و کشیدگی ماشین
  عکس ها و گفتگو با نویسنده رمان راز سایه شیدا قوام پوری
  عکس و قیمت و اپشن های بوگاتی شیرون (Chiron)
  بررسی تخصصی موتور مشهور TU5موتور تی یو 5 در محصولات ایران خودرو
  قیمت و عکس های خودروی جدید B30
  عکس و مشخصات ولوو s60 مدل 2018
  چگونه ماشین را دستی بشوریم؟اموزش شستشوی ماشین در منزل
  چگونگی طراحی ماشین مبتدی و ساده اموزش طراحی بدنه ماشین
  چگونگی چک و بررسی ماشین دست دوم از نظر سلامت و کارایی
  چگونه وسایل فایبر گلاس شکسته را تعمیر کنیم؟
  اموزش ساخت یک موتور ابتدایی و ساده با سیم و باتری واهنربا
  نکات مهم قبل از ازمون گواهینامه تجربیات امتحان عملی رانندگی ازمایش
  اموزش رانندگی در شهر برای راننده تازه کار رانندگی برای شخصی که تازه گواهی نامه گرفته
  جدول نمرات منفی برای تخلفات رانندگان پر خطر و میزان جریمه
  برای تمدید گواهینامه رانندگی چه مدارکی نیاز است؟
  فواید بستن کمربند ایمنی چیست نبستن کمربند ایمنی چه خطراتی دارد؟
  ترمز ای بی اس abs چیست و چگونه کار می کند؟
  چگونه استرس را در رانندگی از بین ببریم چگونه راننده با اخلاقی باشیم
  چگونه ماشین خود را بشوییم و برق بندازیم؟
  با سی میلیون تومان چه خودروی صفری می توان خرید؟
  قیمت و عکس رنو ساندرو استپ وی
  قیمت پورشه و مازراتی در بازار ایران
  سن متوسط خودروها هم‌اکنون در انگلستان 7.8 سال است
  تندر 90 کیفیت بهتری دارد یا 206
  شرایط و مقدار وام خودرو بانک سینا
  سوء استفاده از کارت بازرگانی
  معایب و مشکلات اصلی خودروهای ایرانی و چینی
  قیمت رهن کامل اپارتمان نوساز در تهران
  احتمال زلزله های بعدی در تهران و دو شهر مهم دنیا بالاتر است
  فروش متری ٢ میلیون تومانی املاک شهرداری تهران
  شماره تلفن اعتراض به درصد حق کمیسیون بیشتر املاک
  انتقال دانش فنی تولید قطعات خودروهای جدید خارجی و فرانسوی
  نیازی به ثبت نقل و انتقالات خودرو در دفترخانه وجود ندارد کار دفترخانه ها غیر قانونی
  نکات خرید و استفاده از ضد یخ خودرو
  قیمت اپارتمان نوساز و قدیمی در منطقه تهران نو
  قیمت خودروهای داخلی در بازار