چهارشنبه 28 مهر 1400
مطالب پیشنهادی
تبلیغات
جای تبلیغات شما
پنل کاربری
قیمت روز خودرو
تصاویر و مشخصات ماشین های خارجی وارداتی
تصاویر و مشخصات انواع ولوو
اموزش رانندگی
مراکز خودرو
اموزش رایگان تعمیرات خودرو
اتاق آرزو
عضویت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
خبرنامه
خبرنامه
با عضویت در خبرنـــــــــامه می توانید آخرین مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت کنید .

دیگرامکانات
هایپرتمپ دات آی آر
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
اقساط ماهانه وام 25 میلیونی خودرو +زمان و مدارک ثبت نام
 • تعداد بازدید : 30554
 • اقساط ماهانه وام 25 میلیونی خودرو +زمان و مدارک ثبت نام

  جزئیات شرایط فروش خودرو با تسهیلات جدید بانکی/ وام 16 میلیونی پراید و پیش‌پرداخت 6 میلیونی ۴۰۵

  فارس گزارش می‌دهد

  در طرح فروش خودرو با تسهیلات بانکی ۱۶ درصدی که از صبح امروز اجرایی شده است، امکان صلح و یا انصراف از خرید خودرو وجود ندارد و تعداد چک‌های بانکی بر اساس مدت اقساط تعیین می‌شود.

  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در بخشنامه‌ای که امروز از سوی شرکت ایران خودرو به نمایندگی‌های فروش این شرکت ابلاغ شده است، امکان فروش خودرو با اقساط یک‌ساله، دو ساله، سه ساله و چهار ساله فراهم است که در فروش چهار ساله برای پژو 405 بنزینی مبلغ پیش‌پرداخت 6 میلیون و 670 هزار تومان و 12 چک هر کدام به ارزش 2 میلیون و 644 هزار تومان پیش‌بینی شده که هر چهار ماه یکبار باید وصول شوند.

  برای پژو پارس نیز در فروش چهار ساله مبلغ پیش‌پرداخت 11 میلیون و 350 هزار تومان و 12 چک، هرکدام به ارزش 2 میلیون و 874 هزار تومان به فاصله هر چهار ماه پیش‌بینی شده است.

  همچنین برای پژو 206 تیپ 2 در فروش چهار ساله، مبلغ پیش‌ پرداخت 8 میلیون و 400 هزار تومان و ارزش هر چک 4 میلیون و 200 هزار تومان تعیین شده است.

  مبلغ پیش‌ پرداخت برای پژو 206 تیپ 5 در فروش چهار ساله 12.5 میلیون تومان و برای پژو 206 صندوق‌دار 13 میلیون و 100 هزار تومان اعلام شده است.

  برای رانا نیز در فروش چهار ساله 9 میلیون و 100 هزار تومان پیش‌ پرداخت و برای دنا 18 میلیون و 200 هزار تومان پیش‌ پرداخت مشخص شده است.

  مبلغ پیش‌ پرداخت برای خرید تندر 90 اتوماتیک در فروش چهار ساله نیز 23 میلیون تومان اعلام شده است.

  بقیه مبلغ خودرو باید توسط خریدار به صورت اقساطی و با سود 16 درصد در مدت چهار سال پرداخت شود.

  امکان خرید این خودروها در دوره‌های یک‌ساله، دو ساله و سه ساله نیز فراهم است که بسته به انتخاب مشتری، میزان پیش‌پرداخت و اقساط خودرو متفاوت خواهد بود.

  * وام 16 میلیونی پراید

  در مورد محصولات سایپا نیز برای انواع پراید 16 میلیون تومان تسهیلات بانکی تعیین شده که این رقم برای تیبا اس‌ایکس یورو 4 معادل 19 میلیون تومان، تیبا 2 ای‌ایکس یورو 4 معادل 22 میلیون تومان، انواع آریو 25 میلیون تومان و وانت سایپا 151 معادل 14 میلیون تومان تعیین شده است.

  برای انواع وانت‌نیسان تک‌سوز نیز 23 میلیون تومان وام بانکی، انواع وانت‌ نیسان دوگانه سوز 24 میلیون تومان وام بانکی و انواع وانت‌ نیسان دیزل 25 میلیون تومان تسهیلات بانکی پیش‌بینی شده است.

  برای پیکاپ ریچ، تندر 90، پارس تندر، برلیانس با گیربکس معمولی و اتوماتیک 25 میلیون تومان وام بانکی تعیین شده است.

  مدت بازپرداختتعداد چک و فاصله چکها
  یک ساله6 چک 2 ماهه
  دو ساله6 چک 4 ماهه
  سه ساله6 چک 6 ماهه
  چهار ساله8 چک 6 ماهه

  فروش محصولات سایپا در دوره یک‌ساله، دو ساله، سه ساله و چهار ساله امکان‌پذیر است که برای خرید با اقساط یک‌ساله خریدار باید شش چک به فاصله دو ماه ارائه کند. این شرایط برای خرید با اقساط دو ساله شامل 6 چک چهار ماهه و برای خرید با اقساط سه ساله شامل 6 چک شش ماهه می‌شود. برای خرید با اقساط چهار ساله نیز خریداران باید 8 چک شش ماهه ارائه کنند.

  به این ترتیب، سقف مدت بازپرداخت وام محصولات سایپا 48 ماه خواهد بود و زمان تحویل این خودروها از امروز تا 31 اردیبهشت سال آینده تعیین شده است که بر اساس درخواست متقاضی و در صورت تأیید پرداخت وام بانکی اجرایی خواهد شد. 

  انتهای پیام/
  متقاضیان وام خودرو دسته‌چک 10 برگی آماده کنند+جدول کامل اقساط

  تسنیم گزارش می‌دهد

  بر اساس شرایطی که خودروسازان به نمایندگی ها برای خرید خودرو با وام 25 میلیونی ابلاغ کردند، اولا علیرغم مصوبه دولت مبنی بر اعطای تسهیلات 7 ساله، خودروسازان فقط 4 ساله وام می دهند، ثانیا متقاضیان باید حداقل یک دسته چک 10 برگی برای این وام ارائه کنند.

  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شرکت ایران خودرو شرایط فروش اعتباری محصولات خود را در قالب وام 25 میلیون تومانی خرید خودرو به نمایندگی‌ها ابلاغ کرد. افراد متقاضی برای خرید محصولات  این شرکت،باید فرم قرارداد فروش رهنی، وکالت نامه فک پلاک، فرم تعهد‌نامه، پرینت حساب جاری صادر کننده چک(30 گردش آخر)، گواهی امضای محضری متقاضی و صادر کننده چک و صادر کننده چک ضمانت را به همراه یک فقره چک ضمانت به همراه کل مبلغ اصل و فرع وام از شخص ثالث یا از شخص صاحب چک با امضای شخص ثالث را در کنار کپی شناسنامه و کارت ملی خود و صادر کننده چک به نمایندگی های فروش این شرکت ارائه کنند.

   نمایندگی های فروش این شرکت بعد از اعتبار سنجی مدارک دریافتی فرد متقاضی ا زبانک مرکزی در قالب یک پیامک به گوشی همراه فرد اعلام می‌کنند که وی حائز دریافت وام است یا خیر.

  نکته قابل توجه در شرایط محصولات این شرکت ارائه تعداد مختلف چک در خودروهاست. به عنوان مثال در فروش 24 ماهه دنای تریم دو رنگ با پیش‌پرداخت17میلیون و 718 هزار تومان متقاضی باید 8 چک سه ماهه به نمایندگی ارائه کند. در شرایط پرداخت 48 ماهه این خودرو با پیش‌پرداخت 18 میلیون و 250 هزار تومان باید 12 چک 4 ماهه به نمایندگی تحویل دهد.

  جزئیات کامل پرداخت تسهیلات 25 میلیون تومانی برای محصولات ایران خودرو را اینجا ببینید.

  همچنین در طرح فروش 25 میلیون تومانی وام خرید خودرو شرکت سایپا جزئیات فروش انواع محصولات خود را به نمایندگی فروش ابلاغ کرد.

  مدارکی که می بایست در پرونده مشتری درج و به شرکت ارسال گردد:

  1.رسید اسناد مالی 2.قرارداد 3. چک اقساط 4.تعهدنامه 5.گواهی امضا(در صورت ارائه چک توسط شاخص ثالث)

  مدارکی که می‌بایست نزد نمایندگی‌ها بایگانی شود:

  1.قبض تلفن 2.قرارداد 3.اصل حواله واریزی 4.کپی چک‌های شخصی

  ویژگی‌های طرح:

  پیرو تصویب وام بانکی قرار است 80 درصد قیمت خودرو تا سقف 25 میلیون به متقاضیان خرید خودرو وام داده شود. در شرکت سایپا سقف مدت بازپرداخت 48 ماهه و به انتخاب مشتری (یک ساله، دو ساله، سه ساله، 4 ساله) است.

  در بازپرداخت یک ساله مشتری باید 6 چک دو ماهه،در بازپرداخت دوساله مشتری باید 6 چک چهارساله، در بازپرداخت سه ساله 6 چک 6ماهه و در بازپرداخت 4 ساله 8 چک 6 ماهه به نمایندگی‌های فروش ارائه کند.

  انتهای پیام/   

  اعتبار وام خودرو تا چه زمانی است؟

  اقتصاد > صنعت - ایسنا نوشت:بهره وام 25 میلیون تومانی خرید خودرو 16 درصد بوده و بازپرداخت آن بسته به انتخاب خریداران، حداکثر تا هفت سال خواهد بود.

  پرداخت وام 25 میلیون تومانی خرید خودروهای داخلی تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده ادامه خواهد یافت.

  طبق تفاهمنامه منعقد شده بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی، پرداخت وام خرید خودرو از هجدهم ماه جاری (آبان) آغاز خواهد شد.

  در این زمینه در جدیدترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو عنوان شده که براساس تفاهم صورت گرفته بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی، پرداخت وام 25 میلیون تومانی خرید خودرو تا پایان اردیبهشت ماه 1395 ادامه خواهد یافت.

  بهره وام 25 میلیون تومانی خرید خودرو 16 درصد بوده و بازپرداخت آن بسته به انتخاب خریداران، حداکثر تا هفت سال خواهد بود.

  طبق آنچه که اعلام شده، خریداران برای دریافت این وام نیازی به مراجعه به بانک نداشته و از طریق نمایندگی‌های فروش خودروسازان اعتبار وام خرید به آنها تعلق خواهد گرفت.

  چه کسانی می توانند وام 25 میلیونی خودرو دریافت کنند؟

  اقتصاد > صنعت - دنیای اقتصاد نوشت:

  بانک مرکزی بالاخره به وعده خود مبنی بر ارائه دستورالعمل پرداخت تسهیلات 25 میلیونی خودرو در نیمه اول آبان ماه عمل کرد و روز گذشته سازوکار دریافت این تسهیلات را بر سایت خبری خود قرار داد. آنچه در جزئیات دستورالعمل مذکور به آن اشاره شده، دریافت تسهیلات به تمامی متقاضیان خرید خودرو از سه‌شنبه آینده است.

  پیش از این برخی منابع غیررسمی از بانک مرکزی اعلام کردند که تسهیلات 25 میلیونی تنها به دارندگان خودروهای فرسوده اختصاص خواهد یافت حال آنکه در تصمیم جدید دولت تمامی متقاضیان خودروی داخلی می‌توانند از تسهیلات موردنظر استفاده کنند. بر این اساس با توجه به اطلاعیه مشترک بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن وتجارت که روز گذشته منتشر شد، بانک عامل اسناد تجاری ناشی از فروش خودرو و ماشین‌آلات کشاورزی را تا سقف 250 میلیون ریال و حداکثر تا 80 درصد بهای فروش هر دستگاه در قالب عقد خرید دین با نرخ 16 درصد خریداری می‌کند. همچنین منابع مورد نیاز این طرح توسط بانک ‌مرکزی با نرخ سالانه 14 درصد برای بانک‌های عامل تامین می‌شود، اما همان‌طور که گفته شد در شیوه‌نامه جدید متقاضیان می‌توانند از تاریخ هجدهم آبان با مراجعه مستقیم به نمایندگی‌های مجاز نسبت به خرید خودروی موردنظر اقدام کرده و بخشی از بهای دستگاه را به‌صورت نقد و مابقی را حداکثر تا 250 میلیون ریال (که بیش از 80 درصد بهای آن نباشد) در قبال ارائه اسناد تجاری ( اقساط حداکثر 84 ماه با احتساب سالانه 16درصد به‌صورت چک یا سفته) به نمایندگی مجاز پرداخت کند خودروساز نیز اسناد تجاری دریافتی از مشتریان را ظهر‌نویسی کرده و به بانک‌های عامل ارائه می‌کند. بانک‌های عامل اسناد تجاری ارائه شده از سوی خودروساز را که سررسید آنها کمتر از چهار سال باشد، با نرخ 16 درصد خریداری کرده و مبلغ موردنظر را به حساب خودروساز واریز می‌کنند، اما همان‌طور که در دستورالعمل جدید قید شده، بانک مرکزی فقط 4 سال خرید دین را انجام می‌دهد و این خودروساز است که باید 3 سال بعدی را تقبل کند. همچنین پیش از این اعلام شده بود که متقاضیان خرید خودرو برای ارائه چک و سفته باید به یکی از بانک‌های عامل مراجعه کنند حال آنکه در شیوه‌نامه مذکور اعلام شده که متقاضیان باید به نمایندگی شرکت‌های خودروساز مراجعه کنند. براساس اطلاعیه بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت، فهرست نمایندگی‌های مجاز و خودروها و ماشین‌آلات مشمول طرح از تاریخ هجدهم آبان 1394 در تارگاه دولت (www.dolat.ir)، بانک مرکزی (www.cbi.ir) و وزارت صنعت، معدن و تجارت (www.mimt.gov.ir) اعلام می‌شود.


   

  جدول اقساط وام خودرو تا سقف ۲۵ میلیون تومان و با نرخ سود ۱۶ درصد و بازپرداخت حداکثر ۷ ساله ( حداکثر ۸۴ قسط) برای ۲۱ مدل خودرو همراه با پیش پرداخت منتشر شد.

  دوره شش ماهه فروش خودرو با وام ۲۵ میلیون تومانی از فردا آغاز می‌شود. هر فردی که کوچکترین تصمیمی در ذهن برای خرید یا تعویض خودروی خود داشته باشد، شاید بهترین موقعیت را پیش رو دارد تا بلکه بتواند خودرویی با شرایط مناسب خرید کند.

  حال دولت بعد از رکود طولانی مدت در صنعت خودرو تصمیم گرفته است تا تکانی به بازار راکد و سرسخت خودرو بدهد. بر این اساس، از فردا قرار است مردم فقط به مدت ۶ ماه تا سقف ۸۰ درصد قیمت خودرو را به صورت وام از دولت دریافت کند.

   این فرصت طلایی شاید هم زودتر تمام شود، یعنی اگر استقبال مردم زیاد باشد، شاید بانک‌ها به یکباره پا پس کشند و از ادامه تامین مالی برای خریداران خودرو سر باز زنند، موضوعی که در ایران چندان بی‌سابقه هم نیست.

  حال بازار خودرو، چشم انتظار رونقی است که البته مردم باید آن را رقم بزنند؛ رونقی که حداقل ۶ ماهی هست که از آن خبری نیست و درست در روزهایی که اوج مسافرت‌های تابستانی بود و خودروسازان و فروشندگان بازار تصور می‌کردند که باید بازار رونق داشته باشد، رکود سایه سنگین خود را بر سر آنها انداخت.

  اکنون دولت اعلام کرده که حاضر است با نرخ سود ۱۶ درصدی، خودرو به مردم بفروشد و منابع لازم را هم برای پرداخت مابه التفاوت نرخ سود ۱۶ درصدی را خود از جیب بپردازد، یعنی مردم به راحتی بروند و خودروهای دلخواه خود را انتخاب کرده و با شراکت دولت، خودرویی را خریداری کنند که بخش عمده آن وام است و تنها با پرداخت ۲۰ درصد پیش‌پرداخت، می توانند آن را صاحب شوند. ضمن اینکه اقساط را هم در دوره‌ای ۷ ساله بپردازند. در حالی که تا پیش از این، وام خودرو حداکثر ۱۵ میلیون تومان، در دوره بازپرداخت ۳۶ ماهه و با نرخ سود ۲۰ درصدی بود. پس این به نوعی فرصت طلایی به شمار می‌رود.

  اصل بخشنامه دولت برای وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو چه بود؟

  براساس طرحی که دولت برای پرداخت وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو در نظر گرفته، بانک عامل اسناد تجاری ناشی از فروش خودرو را تا سقف ۲۵۰ میلیون ریال و حداکثر تا ۸۰ درصد بهای فروش هر دستگاه خودرو، در قالب عقد خرید دین با نرخ ۱۶ درصد خریداری می‌کند.

  منابع مورد نیاز این طرح توسط بانک ‌مرکزی با نرخ سالانه ۱۴ درصد برای بانک‌های عامل تامین می‌شود. به عبارت دیگر، در این شیوه متقاضیان می‌توانند از تاریخ هجدهم آبان ۱۳۹۴ با مراجعه مستقیم به نمایندگی‌های مجاز، نسبت به خرید دستگاه موردنظر اقدام کرده و بخشی از بهای دستگاه را به صورت نقد و مابقی را حداکثر تا ۲۵۰ میلیون ریال که بیش از ۸۰ درصد بهای آن نباشد، در قبال ارایه اسناد تجاری و اقساط حداکثر ۸۴ ماه با احتساب سالانه ۱۶ درصد به صورت چک یا سفته به نمایندگی مجاز پرداخت کنند.

  در ادامه، خودروساز اسناد تجاری دریافتی از مشتریان را ظهر‌نویسی نموده و به بانک های عامل ارایه می‌کند. بانک‌های عامل اسناد تجاری ارایه شده از سوی خودروساز را که سررسید آنها کمتر از چهار سال باشد، با نرخ ۱۶ درصد خریداری نموده و مبلغ موردنظر را به حساب خودروساز واریز می‌کنند.  فهرست نمایندگی‌های مجاز و خودروها و ماشین‌آلات مشمول طرح قرار است که از تاریخ هجدهم آبان از سوی دولت، بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شود.  

  اما حتما یکی دو روزی طول می‌کشد که نمایندگی‌های مجاز ایران خودرو و سایپا، خود را برای اجرای این طرح آماده کنند و بنابراین مردم در روزهای آینده به صورت رسمی می‌توانند به نمایندگی‌های مجاز خودروسازان داخلی مراجعه کرده و صاحب خودرو شوند.

  وام ۲۵ میلیونی، متقاضی را با چه پیش‌پرداختی صاحب خودرو می‌کند؟

  هم اکنون قیمت هر دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ جی‌ال‌ایکس در نمایندگی های گروه صنعتی ایران خودرو ۲۸ میلیون و ۸۸۲ هزار تومان، هر دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ دوگانه سوز ۳۰ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان، هر دستگاه پژو ۴۰۵ اس‌ال‌ایکس ۳۰ میلیون و ۷۱۷ هزار تومان، پژو پارس سال ۳۵ میلیون و ۳۲۸ هزار تومان، پارس دوگانه سوز ۳۶ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان و پارس اتومات دو ایربگ نیز ۴۵ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان است.

  به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، همچنین هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در بازار ۳۲ میلیون و ۵۱۷ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در بازار ۳۴میلیون و ۴۵۲ هزار تومان، پژو ۲۰۶ صندوقدار V۸ معادل ۳۴ میلیون و ۹۹۲ هزار تومان، رانا ۳۳میلیون و ۲۳۳ هزار تومان، تندر ۹۰ ای۲ معادل ۳۷میلیون و ۲۹۲هزار تومان، تندر ۹۰ اتومات ای۲ معادل ۴۷ میلیون و ۱۹۶ هزار تومان، سمند SE معادل ۲۷میلیون و ۴۳۰ هزار تومان، سمند LXمعادل ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سمند EF۷ نیز ۲۹میلیون و ۹۷۳ هزار تومان است.

  بررسی های میدانی نشانگر این است که قیمت هر دستگاه پراید ۱۱۱ معادل ۲۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، پراید ۱۳۱ معادل ۲۰ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان، پراید ۱۳۲ معادل ۱۹ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان، پراید ۱۴۱ معادل ۱۹ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان، تیبا ۲۴ میلیون و ۲۱۰ هزار تومان و تیبا هاچ بک نیز ۲۷ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان است.

  جدول میزان اقساط و پیش پرداخت خودروها با وام ۲۵ میلیون تومانی

  در حالی بازار برای اجرای طرح خرید خودرو با وام ۲۵ میلیون تومانی از هجدهم آبان ماه آماده می شود که سیدعلی‌اصغر میرمحمدصادقی، مدیر اعتبارات بانک مرکزی هم در خصوص تسهیلات خرید خودرو اعلام کرده برای خرید خودرو، نیازی به مراجعه مردم به بانک‌ها نیست بلکه متقاضیان باید به نمایندگی‌های مجاز که در سایت بانک مرکزی و وزارت صنعت اعلام می‌شود، مراجعه کنند.

  وی به این نکته اشاره کرده که فهرست نمایندگی‌های مجاز و مشمول این طرح، در جلسه نهایی امروز با خودروسازان مشخص می شود و از روز ۱۸ آبان مردم می‌توانند به نمایندگی‌ها مراجعه کنند، این در حالی است که تسهیلات خودرو با نرخ سود ۱۶ درصد و قسط ماهیانه حداکثر ۷۰۸ هزار تومان (اگر ۴ ساله تسویه شود) خواهد بود.

  برهمین اساس، مبلغ اقساط ماهیانه خرید خودرو بستگی به مدت زمان بازپرداخت دارد و در صورتی ۷ ساله باشد، به شرح جدول ذیل است ولی اگر مدت زمان بازپرداخت با تمایل خریدار کمتر باشد، مبلغ اقساط پرداختی طبیعتا بیشتر خواهد بود.

  نام خودروقیمت کارخانهپیش پرداختمبلغ واممیزان اقساط ماهانه
  ۴۰۵GLX۲۸میلیون و ۸۸۲ هزار تومان۵ میلیون و ۷۷۶ هزار تومان۲۳ میلون و ۱۰۶ هزار تومان۴۵۸ هزار و ۹۰۰ تومان
  ۴۰۵ دوگانه‌سوز۳۰ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان۶ میلیون و ۸۴ هزار تومان۲۴ میلیون و ۳۳۶ هزار تومان۴۸۳ هزار و ۳۶۳ تومان
  ۴۰۵SLX۳۰ میلیون و ۷۱۷ هزار تومان۶میلیون و ۱۴۳ هزار تومان۲۴ میلیون و ۵۷۴ هزار تومان۴۸۸ هزار تومان
  پارس سال۳۵ میلیون و ۴۹۶ هزار تومان۱۰ میلیون و ۴۹۶ هزار تومان۲۵ میلیون تومان۴۹۶ هزار و ۵۵۰ تومان
  پارس دوگانه‌سوز۳۶ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان۱۱میلیون و ۷۷۰ هزار تومان۲۵ میلیون تومان۴۹۶ هزار و ۵۵۰ تومان
  پارس اتومات دو ایربگ۴۵ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان۲۰ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان۲۵ میلیون تومان۴۹۶ هزار و ۵۵۰ تومان
  ۲۰۶ تیپ ۲۳۲ میلیون و ۵۱۷ هزار تومان۷ میلیون و ۵۱۷ هزار تومان۲۵ میلیون تومان۴۹۶ هزار و ۵۵۰ تومان
  ۲۰۶ تیپ ۵۳۴ میلیون و ۴۵۲ هزار تومان۹ میلیون و ۴۵۲ هزار تومان۲۵ میلیون تومان۴۹۶ هزار و ۵۵۰ تومان
  ۲۰۶ صندوقدار V۸۳۴ میلیون و ۹۹۲ هزار تومان ۹ میلیون و ۹۹۲ هزار تومان۲۵ میلیون تومان۴۹۶ هزار و ۵۵۰ تومان
  رانا

  ۳۳ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان

  ۸ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان۲۵ میلیون تومان۴۹۶ هزار و ۵۵۰ تومان
  تندر ۹۰ E۲۳۷ میلیون و ۲۹۲ هزار تومان۱۲ میلیون و ۲۹۲ هزار تومان۲۵ میلیون تومان۴۹۶ هزار و ۵۵۰ تومان
  تندر ۹۰ E۲ اتوماتیک۴۷ میلیون و ۱۹۶ هزار تومان۲۲ میلیون و ۱۹۶ هزار تومان۲۵ میلیون تومان۴۹۶ هزار و ۵۵۰ تومان
  سمند SE۲۷ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان۵ میلیون و ۴۷۹ هزار تومان۲۱ میلیون و ۹۵۱ هزار تومان۴۳۵ هزار و ۹۹۶ تومان
  سمند LX۳۰ میلیون و ۱۳۴ هزار تومان۵میلیون و ۴۸۷ هزار تومان۲۴ میلیون و ۶۴۷ هزار تومان۴۷۸ هزار و ۸۱۸ تومان
  سمند EF۷۲۹ میلیون و ۹۷۴ هزار تومان۵ میلیون و ۹۹۴ هزار تومان۲۳ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان۴۷۶ هزار و ۲۷۶ تومان
  پراید ۱۱۱۲۰ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان۴ میلیون و ۳۸ هزار تومان۱۶ میلیون و ۱۰۲ هزار تومان۳۲۰ هزار تومان
  پراید ۱۳۱۲۱ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان۴ میلیون و ۳۳۶ هزار تومان۱۷ میلیون و ۳۴۴ هزار تومان۳۴۴ هزار و ۴۷۸ تومان
  پراید ۱۳۲۲۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان۴ میلیون ۳۳۰ هزار تومان۱۶ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان۳۳۵ هزار و ۷۷۱ تومان
  پراید ۱۴۱۱۹ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان۳ میلیون و ۹۳۶ هزار تومان۱۵ میلیون و ۷۴۴ هزار تومان۳۱۲ هزار و ۷۰۸ تومان
  تبیا یورو ۴۲۴ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان۴ میلیون و ۹۳۲ هزار تومان۱۹ میلیون و ۶۷۸ هزار تومان۳۹۱ هزار تومان
  تیبا هاچ‌بک۲۷ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان۵ میلیون و ۴۷۲ هزار تومان۲۱ میلیون و ۸۸۸ هزار تومان۴۳۴ هزار و ۷۴۰ تومان
  برای خرید هر خودرو چند درصد بهره می‌پردازیم

  با مقایسه قیمت هر خودرو در بازار و کارخانه، مبلغ واقعی وام و بهره واقعی، هزینه واقعی پرداخت شده برای هر خودرو توسط تسهیلات 25 میلیون تومانی محاسبه شده است.

  روز گذشته جزئیات تسهیلات 25 میلیون تومانی خودرو اعلام شد. حال با احتساب قیمت خودرو و میزان بهره وام متقاضیان باید حدود 15 تا 22 درصد بهره واقعی وام را برای خرید خودرو پرداخت کنند که البته بر اساس محاسبات موجود میزان بهره پرداختی به مدل خودرو وابسته است.

  با مقایسه قیمت هر خودرو در بازار و کارخانه، مبلغ واقعی وام و بهره واقعی، هزینه واقعی پرداخت شده برای هر خودرو توسط تسهیلات 25 میلیون تومانی محاسبه شده است.

  با احتساب اقساط 84 ماهه و پرداخت 80 درصد قیمت هر خودرو با بهره 16 درصدی، بیشترین بهره واقعی وام متعلق به وانت آریسان دوگانه سوز با بهره 22.21 درصد و کمترین بهره واقعی وام متعلق به سایپا 132SE با بهره واقعی 15.59 درصد است.

   در جدول زیر قیمت خودرو در بازار در مقایسه با قیمت کارخانه‌ای محاسبه شده‌است، همچنین با احتساب پرداخت 80 درصد قیمت خوردو از سوی وام، وام تعلق گرفته برای هر خودرو محاسبه شده است. پس از آن میزان پرداختی از سوی متقاضی به علاوه تعداداقساط که برای همه نوع خودرو 84 ماه با بهره 16درصد در نظر گرفته شده است، محاسبه می‌شود، همچنین مبلغ هر قسط با توجه به قسمت خودرو و وام تعلق گرفته شده ذکر شده است.

  پس از آن نیز تفاوت قیمت ریالی هر خودرو و مبلغ وام واقعی در نظر گرفته شده است تا میزان بهر واقعی برای هر خودرو پس از 84 ماه معین شود.

  به طور مثال سایپا 151LE که در بازار با قیمت 16 میلیون و 400 هزار تومان و قیمت کارخانه‌ای 16 میلیون و 920 هزار تومان عرضه می‌شود، با احتساب 80 درصد پرداختی توسط وام، معادل 13 میلیون و 536 هزار تومان محاسبه می‌شود که متقاضی باید  معادل سه میلیون و 840 هزار تومان به صورت نقدی پرداخت کند و مابقی توسط اقساط ماهانه معادل 368هزا رو 853 تومان پرداخت شود.

  حال با احتساب تفاوت ریالی هر قسط و مبلغ واقعی خودرو، بهره واقعی وام برای این مدل خودرو 17.38 درصد خواهد بود.

  برای مشاهده جدول در سایز اصلی اینجا کلیک کنید

   

  اقساط ماهانه وام 25 میلیونی خودرو +زمان و مدارک ثبت نام

  در حالی هنوز جزئیات کاملی از سیاست اعتباری بانک مرکزی برای تسهیلات 25 میلیون تومانی خرید خودرو اعلام نشده است که برآوردی از میزان اقساط و سود احتمالی پرداختی برای این وام حاکی از الزام دریافت کننده تسهیلات به بازپرداخت حدود 1.5 تا دو برابری رقم دریافتی است.

  به گزارش خبرنگار ایسنا، در شرایطی به نظر می‌رسد که وام 25 میلیون تومانی که اخیرا رییس کل بانک مرکزی از آن به عنوان شرایط خاص برای خرید خودرو یاد کرده از نیمه دوم آبانماه برای فروش اقساطی در اختیار متقاضیان قرار گیرد که در مجموع با طول دوره و سود تعیین شده برای بازپرداخت، خریدار باید بیش از 40 میلیون تومان بابت دریافت این تسهیلات پرداخت کند.

  آنطور که سیف عنوان کرده این تسهیلات تا 80 درصد و حداکثر تا 25 میلیون تومان قیمت خودرو را تامین کرده و با دوره هفت ساله پرداخت می شود.

  اما موضوع اصلی به میزان سود برای بازپرداخت تسهیلات بر می گردد. طبق گفته رییس کل بانک مرکزی شرایط سود وام 25 میلیون تومانی به گونه‌ای است که نرخ مورد نظر 16 درصد است که از طریق نمایندگی‌های مجاز شرکتهای خودروساز اجرا می شود که اسناد ناشی از فروش توسط شرکت خودروساز با نرخ 16 درصد تنزیل و خریداری می شود بانک مرکزی هم منابع لازم برای این تسهیلات را با نرخ 14 درصد تامین می‌کند.

  بنابر این اگر در نهایت وام 25 میلیون تومانی با سود 16 درصد در اختیار خریدار قرار گیرد ، وی باید در یک دوره هفت ساله هر ماه با پرداخت حدود 495 هزار تومان قسط، تسهیلات دریافتی را برگرداند. در عین حال که وام 25 میلیون تومانی در پایان دوره با مجموع 41.7 میلیون تومان تسویه می شود. بر این اساس برای تسهیلات 25 میلیون تومانی باید حدود 17 میلیون تومان سود پرداخت شود.

  ولی در سوی دیگر سود تسهیلات 25 میلیون تومانی این احتمال هر چند ضعیف نیز مطرح است که اگر سود ارائه شده به خودرو ساز 16درصد بود و قرار باشد که در نهایت تسهیلات با نرخ 21 درصد یعنی سود عقود مبادله ای به مشتری پرداخت شود آنگاه در یک دوره هفت ساله ، خریدار باید ماهانه 570 هزار تومان قسط پرداخت کند.این در حالی است که با سود 21 درصد، وام 25 میلیون تومانی با مجموع حدود 48 میلیون تومان بازپرداخت خواهد شد. از این رو خریدار باید در ازای 25 میلیون تومان وام 23 میلیون تومان سود برگرداند.

  در عین حال که طبق مصوبه اردیبهشت ماه امسال باید وام 15 میلیون تومانی فعلی خودرو با سود 21 درصد و مدت بازپرداخت سه ساله در بانک‌ها ارائه شود که البته بررسی‌ها نشان می‌دهد این تسهیلات در تعداد کمی از بانکها و اغلب با سود 27 درصد قابل پرداخت است.

  انتهای پیام

   

   

   

   

  در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • «ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

   

  محمد پناهي | سه‌شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۴ | پاسخ
  like 1
  dislike 0
  پرشيا بيشتر از 20 چوب نمي ارزه به اميد روزي که خود خودرو سازان بدون کارمزد واقسام بلند ماشين بدن مردم با کمترين پول پيش.
  مرتضي | سه‌شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۵ | پاسخ
  like 0
  dislike 0
  دمتون گرم ......جا خوردم از اينکه به فکر ماييد
  حسين | سه‌شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۱ | پاسخ
  like 3
  dislike 0
  در همه جاى دنيا براى فروش خودرو، وام هاى كم بهره (زير يك درصد) و بعضأ بدون بهره ميدن، و ماشينهاى روز دنيا با هزار و يك نوع امكانات با احترام تحويل مشترى ميشه، تازه باز هم براى فروش بايد تلاش كنند. حالا داستان ما، ماشينهاى از رده خارج ايران خودرو و سايپا كه مال بيست سى سال پيشه، بهره هاى نجومى بالاى بيست درصد، احترام كه هيچ، بى احترامى به مشترى... شما خودتون قضاوت كنيد
  علي | سه‌شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۲ | پاسخ
  like 0
  dislike 0
  با اين وام دولت وبا يک حساب کتاب ساده يه پرايد 20 ميليوني ميوفته 42 ميليون تومان...عجب ترفند زيبايي
  بهنام | سه‌شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۱:۳۶ | پاسخ
  like 0
  dislike 0
  اين پول رو براي صنعت خودرو هزينه کنيد نه فروش خودرو
  مجيد | سه‌شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۱:۰۰ | پاسخ
  like 1
  dislike 0
  اتفاقا بر خلاف نظر دوستان اين طرح به نفع مردمه تا بانک مرکزي، چون در حقيقت تا دو سال داريم 500 تومن ميديم بعدش که ديگه با اين ميزان تورم 500 تومن چيزي نيست، البته فکر نکنم بانک مرکزي با نرخ سود 16% وام بده، شما هم به جا الکي حرف زدن يه کم فکر کنيد چون نرخ سود کمتر از نرخ تورم هست پس به صرفه است، هي هم نگيد دوبرابر بديم
  فاضل | دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۲ | پاسخ
  like 2
  dislike 1
  احتمالا ربا نيست؟؟؟؟؟
  م.م | دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۸ | پاسخ
  like 0
  dislike 0
  واقعا چي حساب ميشيم ما؟؟
  عجب لطفي!
  7 | دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۹ | پاسخ
  like 0
  dislike 0
  دستتون درد نکنه
  يعني 25 مليون واسه يه پژو که 35 مليون ــه و 10 مليون هم خودمون بديم ، آخر کار که اقساط تموم شد ميشه 52 مليون ميشه .
  منصفانه است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  عباس | دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۶ | پاسخ
  like 0
  dislike 0
  سلام ...اين نقشه و طرح خودروسازهاست . راه فقط نگرفتن اين وامه تا خودرو ساز فکر اساسي بکنه و اينقدر دست تو جيب ملت نکنه ...
  ميکاييل | دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۶ | پاسخ
  like 1
  dislike 0
  نگاه کنيد حتي يک نفر هم نظر مثبت نداشته نسبت به اين اقدام
  ز | دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۶ | پاسخ
  like 8
  dislike 2
  پرايد از 7ميليون شد 21ميليون حالا ميشه 41ميليون براووووووووبااين فکر
  م | دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۸ | پاسخ
  like 6
  dislike 1
  يعني پرايد 20ميليوني ميشه 42ميليون؟ به صرف نيست
  حميد | دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۰ | پاسخ
  like 0
  dislike 0
  باسلام واقعادستشون دردنكنه زحمت كشيدن. لااقل يك بار از دوش مردم برداريد نه تا زنده است وام بده
  علي ايماني | دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۶ | پاسخ
  like 1
  dislike 0
  خواجه در بند نقش ايوان است
  محمد | دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۳ | پاسخ
  like 0
  dislike 0
  خب اين طرح دلال پسند هم مبارك خودتون، تازه بانكها براي هر سال يه پول جداگانه كارمزد اجرايي هم ميگيرن كه هفت سالش ميشه کلی
  فرشيد | دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۹ | پاسخ
  like 1
  dislike 0
  http://isna.ir/fa/news/94072717368/14-%DA%A9%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%88-%D8%B2%D8%AE%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%85%D8%B1%DA%AF-%D8%B9%DA%A9%D8%B3
  واقعآ هر روز شاهد اين صحنه هاهستيم و هيچ کاري از دستمان برنمياد.
  فرشيد | دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۴ | پاسخ
  like 1
  dislike 0
  بعد از آن همه کش و قوس نتيجه اش اين شد که پرايد را از قيمت 21 ميليون تومان به 41 ميليون تومان در ظرف 7 سال رسانديد.
  علي | دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۵ | پاسخ
  like 0
  dislike 0
  اين طرح براي حمايت از مردم و مصرف کننده نيست. اين طرح فقط و فقط براي حمايت از خودروساز و سيستم بانکي و مالي کشوره.
  محمد | دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۵ | پاسخ
  like 1
  dislike 0
  چرا بايد بالاي 20درصد سود بديم و خودرو بي كيفيت را بخريم. 25 ميليون ميدن 42ميليون ميگيرن
  محمد24 | دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۳ | پاسخ
  like 1
  dislike 0
  25ميليون ميدند .41 ميليون بايد بديم
  داريوش | دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۸ | پاسخ
  like 5
  dislike 0
  بانک مرکزي از آب گل آلود ماهي ميگيره اين وسط. صداشو در نياريد
  طاهر | دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۱ | پاسخ
  like 5
  dislike 0
  من براي پولي که در ميارم زحمت ميکشم. پوستم کنده ميشه. اونوقت بيام پولم رو بريزم تو جوب؟ تا اين کيفيت و قيمت وجود داره نمیشه هزینه کرد
  ساسان | دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۸ | پاسخ
  like 3
  dislike 0
  ما مي گيم قيمت بياد پايين و کيفيت بياد بالا شايد خريديم اينها ميان چه ابتکارهايي ميدن!!! کدام آدم عاقلي مياد به مدت هفت سال ماهي 600 هزار تومن خودشو بدهکار کنه با اون ماشينهاي بي کيفيت و بعدش بياد براي اونها سود 16 درصد هم بده و يه 405 فسيل شده بخره 41 وام + 5 ميليون پيش پرداخت. يعني بعد از 70 سال از اون ماشينم چيزي نمي مونه.
  بابا بريد دنبال فناوري و خودروهاي روز و مديران کارآمد و جمع کردن ريخت و پاشهاو...
  م | دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۷ | پاسخ
  like 2
  dislike 0
  مگه يه کارگر چقدر درمياره 500 تومنشم بده پاي پرايد
  محمد | دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۳ | پاسخ
  like 1
  dislike 0
  مثل اينکه بانک مرکزي بجاي اينکه سمت مردم غش کنه سمت بانکها غش کرده - 41 ميليون کجا 25 ميليون کجا
  امين | دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۳ | پاسخ
  like 2
  dislike 1
  دوست عزيز. در صورت پرداخت وام با نرخ 16 درصد, سود کلي تعلق 14 ميليون تومان ميشه و نه 17 ميليوني که شما گفتي
  اگر هم سود 21 درصد باشه با فرض درست بودن همه محاسباتي که انجام داديد و به مبلغ کلي 48 ميليون رسيديد, مبلغ سود پرداختي 23 ميليون تومان ميشه و نه 18 ميليون تومان
  لطفا در محاسبات دقت بفرماييد
  ب.ن | دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۷ | پاسخ
  like 9
  dislike 2
  تو اين مرحله هم باز فکر سودن!!!
  حداقل دیگه اين وام رو بدون بهره ميدادن، اونوقت مردم شايد تشويق ميشدن.
  رضا ص | دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۱ | پاسخ
  like 22
  dislike 0
  خيلي عالي . بشيينن تا بياييم ماشين بخريم اين هم با اين سود كلان . خيلي نقشه خوبي بانك مركزي كشيده توي اين بازار خراب خودرو .
  جلال | دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۶ | پاسخ
  like 21
  dislike 1
  واقعا طرح خنده داريه اکثريت مردم نون شب ندارن بخورن از کجا بيارن ماهي 570 هزار تومن قسط بدن اونم براي يه ماشين بي کيفيت داخلي
  ماهان رضائي | دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۰
  اين اااااست مشتري مداري... فقط ايران بايد با کل دنيا فرق داشته باشه...

  وام ۲۵۰ میلیون ریالی خرید خودرو پرداخت می شود

   در نشست رونمایی بسته دوم خروج از رکود که دقایقی پیش با حضور وزیر اقتصاد، رئیس سازمان مدیریت و رئیس کل بانک مرکزی در ریاست جمهوری آغاز شد، وام جدید خودرو رونمایی شد.

   

  ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در ادامه رونمایی از بسته خروج از رکود دولت از اعطای وام خرید خودرو تا سقف 25 میلیون تومان خبر داد.

  بنابر گفته رییس کل بانک مرکزی این وام  7 ساله و با نرخ 16 درصد می باشد.

  وی همچنین از شرایط ویژه خرید اقساطی خودرو خبر داد و گفت: با این روشی که بانک مرکزی در پیش خواهد گرفت در نهایت مصرف‌کنندگان‌ این امکان را خواهند داشت که تا 80 درصد قیمت خودرو و حداکثر تا 25 میلیون تومان را در یک دوره هفت ساله پرداخت کنند.

  رییس کل بانک مرکزی ادامه داد: نرخ مورد نظر برای فروش اقساطی خودرو 16 درصد از طریق نمایندگان مجاز شرکت‌های خودروسازی خواهد بود که براساس آن اسناد توسط شرکت خودروساز به بانک مربوطه آمده و این بانک با 16 درصد آن را دریافت می‌کند نرخی که بانک مرکزی آن را با 14 درصد در اختیار بانک مربوطه قرار خواهد داد.

  آغاز پرداخت وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو از ۱۵ آبان

   معاون اقتصادی بانک مرکزی با بیان اینکه سیاست اقتصادی جدید دولت تقاضا را افزایش می‌دهد، گفت: جزئیات وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو به زودی اعلام می‌شود.

   

  به نقل از  مهر، عبدالناصر همتی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما گفت: دولت باید نرخ تسهیلات و سپرده های بانکی را کاهش دهد و مردم را برای خرید و بهبود تولید تشویق کند. دولت اکنون فقط می تواند روی مصرف خصوصی دست بگذارد.

  وی با بیان اینکه کاهش سپرده قانونی بانک‌ها موجب افزایش ضریب فزاینده پولی و در نتیجه افزایش نقدینگی می شود، افزود: اگر یک درصد سپرده قانونی کاهش یابد حدود پنج هزار میلیارد تومان به حجم نقدینگی کشور افزوده می شود.

  همتی با اشاره به اینکه ممکن است در سیاست جدید اقتصادی دولتی بین یک تا یک و نیم درصد سپرده قانونی بانکها کاهش یابد، افزود: حجم کارت های اعتباری و نقدینگی آن نیز محدود است.

  رئیس شورای عالی هماهنگی بانک های دولتی گفت: اکنون 9 هزار میلیارد تومان کالا در انبارها انباشته شده و میزان نقدینگی ای که در جامعه وارد می شود برای به حرکت درآوردن این میزان انباشت کالاست.

  همتی در پاسخ به اینکه این سیاست انبساطی دولت موجب تورم می شود یا خیر؟ افزود: زمانی که ظرفیت اضافی کالا وجود دارد سیاست انبساطی موجب تورم نمی شود و این سیاست در شرایط کنونی کنترل شده است.

  وی با اشاره به اینکه در نظریه پردازی ها پایین آمدن سود بانکی موجب افزایش سرمایه گذاری می شود اما در تجربه ثابت شده است این اتفاق نمی افتد، افزود: با اجرای برجام سرمایه های خارجی وارد کشور می شود و ورود این سرمایه ها تورم این سیاست‌ها انبساطی کوتاه مدت دولت را کنترل می کند. شرایط اقتصادی کشور خطیر است و در این شرایط باید به مردم امید داد.

  همتی درخصوص زمان اجرای این سیاست در شبکه بانکی گفت: براساس همانگی‌های انجام شده سیاست‌های اعتباری جدید که شامل تسهیلات خرید کالا و خودرو می‌شود از 15 آبان در شبکه بانکی عملیاتی خواهد شد.

  اعلام جزئیات وام 25 میلیونی خودرو؛ به زودی

  معاون اقتصادی بانک مرکزی با بیان اینکه سیاست اقتصادی جدید دولت تقاضا را افزایش می‌دهد، گفت: جزئیات وام 25 میلیون تومانی خودرو به زودی اعلام می‌شود.

  پیمان قربانی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما درباره سیاست اقتصادی جدید دولت گفت: این سیاست تورم را مهار و بخش تقاضا را تحریک و یا تشویق می کند.

  معاون اقتصادی بانک مرکزی با بیان اینکه اکنون در حوزه تولید با انباشت کالاها در انبار روبرو هستیم اما با تسهیل مدیریت شده نقدینگی و تحریک تقاضا رشد اقتصادی ایجاد می شود، افزود: رکود اقتصادی امسال به دلیل شوک سه ماهه آخر سال گذشته است. در سال 93 در سه ماهه آخر رشد اقتصادی شش درصد ثابت ماند.

  وی گفت: سیاست جدید اقتصادی دولت در حوزه تعامل بانک ها با مردم، خرید دین، خرید خودرو، ارائه کارت اعتباری، صرفه جویی انرژی و تأمین بافت های فرسوده است.

  قربانی درباره وام خرید خودرو افزود: شرکت های خودروساز داخلی 80 درصد قیمت خودرو را در این طرح از مشتریان در قالب تسهیلات 7 ساله دریافت می کنند و مشتریان با بانک ها روبرو نمی شوند.

  این مقام مسئول در بانک مرکزی با اشاره به اینکه در این طرح تعامل میان خودروسازان و بانک ها است، تصریح کرد: زمان و چگونگی اجرای این طرح در روزهای آینده و در حوزه مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی بررسی و اعلام می شود.

  قربانی درباره ارائه کارت های اعتباری نیز گفت: این کارتها تا سقف 10 میلیون تومان برای خرید کالاهای با دوام ساخت داخل بر اساس شرایط متقاضیان به آنها واگذار می شود.

  وی درباره کاهش سپرده قانونی بانک ها در بانک مرکزی و آزاد شدن نقدینگی بانک ها گفت: قرار است به میزان رضایت بانک مرکزی از عملکرد هر بانک مقداری از سپرده های قانونی آن آزاد شود.

  معاون اقتصادی بانک مرکزی افزود: رفع تنگنای مالی و کاهش نرخ سود رویکرد بانک مرکزی است و انضباط در کاهش سپرده قانونی بانکها برای بانک مرکزی اولویت دارد.

  قربانی گفت: بانک مرکزی در سیاست اقتصادی جدید نمی خواهد پول را در جامعه پخش کند بلکه بانک ها پول ها را برای هدف های ویژه ای پرداخت می کنند.

  معاون اقتصادی بانک مرکزی افزود: دولت به هیچ عنوان سیاست ضدتورمی بلندمدت خود را زیر پا نمی گذارد و برنامه جدید برای دوره کوتاه شش ماهه انجام می شود.

  وی موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز را آفت سیاست های مالی و اعتباری بانک مرکزی خواند و گفت: این موسسات یکروزه بوجود نیامده اند که یک روزه از بین بروند؛ اما بانک مرکزی با همکاری نیروی انتظامی با این مؤسسات برخورد می کند.

   2 سناریو متفاوت برای بازپرداخت وام

  اگر در نهایت وام 25 میلیون تومانی با سود 16 درصد در اختیار خریدار قرار گیرد ، وی باید در یک دوره هفت ساله هر ماه با پرداخت حدود 495 هزار تومان قسط، تسهیلات دریافتی را برگرداند. در عین حال که وام 25 میلیون تومانی در پایان دوره با مجموع 41.7 میلیون تومان تسویه می شود. بر این اساس برای تسهیلات 25 میلیون تومانی باید حدود 17 میلیون تومان سود پرداخت شود.

  ولی در سوی دیگر سود تسهیلات 25 میلیون تومانی این احتمال هر چند ضعیف نیز مطرح است که اگر سود ارائه شده به خودرو ساز 16درصد بود و قرار باشد که در نهایت تسهیلات با نرخ 21 درصد یعنی سود عقود مبادله ای به مشتری پرداخت شود آنگاه در یک دوره هفت ساله ، خریدار باید ماهانه 570 هزار تومان قسط پرداخت کند.این در حالی است که با سود 21 درصد، وام 25 میلیون تومانی با مجموع حدود 48 میلیون تومان بازپرداخت خواهد شد. از این رو خریدار باید در ازای 25 میلیون تومان وام 18 میلیون تومان سود برگرداند.

  به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در عین حال که طبق مصوبه اردیبهشت ماه امسال باید وام 15 میلیون تومانی فعلی خودرو با سود 21 درصد و مدت بازپرداخت سه ساله در بانک‌ها ارائه شود که البته بررسی‌ها نشان می‌دهد این تسهیلات در تعداد کمی از بانکها و اغلب با سود 27 درصد قابل پرداخت است.

  در حالی به فاصله حدود شش ماه از مصوبه افزایش وام خودرو تا 15 میلیون تومان، بسته رونق اقتصادی دولت حاوی مصوبه‌ای تازه برای تسهیلات 25 میلیون تومانی خودرو بود که بنا بر اعلام مقامات بانکی احتمالا این تسهیلات از 15 آبانماه قابل پرداخت است.

  به گزارش جماران،‌ در شرایطی رییس کل بانک مرکزی از تعیین شرایط ویژه برای تسهیلات دهی در خودرو به منظور افزایش فروش خودروهای تولیدی خبر داده که شواهد نشان می دهد در حال حاضر این بانک در حال تعیین جزئیات وهمچنین تکمیل بخشنامه ها و آیین نامه های این سیاست اعتباری هستند.

  گرچه تاکنون جزئیاتی از تسهیلات 25 میلیون تومانی اعلام نشده است اما بنابر آنچه که رییس کل بانک مرکزی عنوان کرده است در نهایت مصرف کننده این امکان را تا 80 درصد قیمت خودرو حداکثر تا 25 میلیون تومان دریافت کرده و 7 ساله آن را پرداخت کند.

  این در حالی است که در حال حاضر وام خودرو در بانکها 15 میلیون تومان است که دریافت کننده می تواند تا مدت سه سال و با سود 21 درصد به بانک مربوطه اقساط آن را پرداخت کند.

  در مورد وام 25 میلیون تومانی شرایط سود به گونه‌ای است که نرخ مورد نظر 16 درصد است که از طریق نمایندگی‌های مجاز شرکتهای خودروساز انجام می شود. اسناد ناشی از فروش توسط شرکت خودرو ساز با نرخ 16 درصد تنزیل و خریداری می شود بانک مرکزی هم منابع لازم برای این تسهیلات را با نرخ 14 درصد تامین می‌کند.

  اما بر اساس آنچه که همتی -رییس شورای هماهنگی بانکها- عنوان کرده تسهیلات اعتباری موجود در بسته رونق اقتصادی یعنی خرید دین کالا و همچنین خودرو احتمالا از نیمه دوم آبانماه قابل پرداخت خواهد شد. در عین حال که به گفته معاون اقتصادی معاون بانک مرکزی جزئیات این تسهیلات نیز به زودی اعلام می شود.

  منبع:‌ایسنا

  نحوه و شرایط دریافت وام 25 میلیون تومانی خرید خودرو

  جدول و جزئیات وام 25 میلیونی خرید خودرو

  جزئیات وام 25 میلیونی خرید خودرو

  جدول وام 25 میلیونی خرید خودرو

  روش گرفتن وام 25 میلیونی خرید خودرو

  جدول و جزئیات وام 25 میلیونی خرید خودرو

  زئیات جدید خرید خودرو با وام 25 میلیون تومانی

  بانک مرکزی تصمیم گرفته تا 80 درصد قیمت خودروهای داخلی را وام بپردازد. البته سقف 25 میلیون تومانی را هم برای این وام در نظر گرفته است. با یک حساب سرانگشتی،یک پراید را می توان با 4 میلیون تومان صاحب شد.

  به گزارش خبرنگار مهر، دولت بسته رونق اقتصادی در شش ماهه پیش رو را بالاخره رونمایی کرد. این بسته بندهای زیادی داشت که تحریک تقاضا را شاید بتوان شاه بیت همه آنها دانست. برخی روایت ها خبر از 9 هزار میلیارد تومان کالای مانده در انبارها خبر می دهند و برخی تولیدکنندگان هم، پای خود را از روی گاز تولید برداشته اند و به مانعی به نام موجودی انبار برخورده اند. حال دیگر نه تولید برایشان باصرفه است و نه انبارهایشان اجازه تولید بیشتر را می دهد.

  پشت پرده افزایش 10 میلیونی وام خرید خودرو

  شاید در ابتدا دولت این موضوع را خیلی جدی نمی پنداشت و معتقد بود که تولیدکنندگان باید خود، بازار را پیدا کنند و شیوه هایی را به کار بگیرند که تقاضای مشتریانشان را تحریک کرده و آنها را به خرید وادارد. اما اینگونه نشد؛ یعنی هر چقدر که تولیدکنندگان در بازار زور زدند، به دلیل تفکری که در عامه مردم شکل گرفته بود که بالاخره به زودی تحریم ها برداشته می شود و کالاها راه ارزانی را در پیش می گیرند، استراتژی های فروش آنها شکل نگرفت و همین امر سبب شد تا مانعی بزرگ پیش روی تولید بیشتر و حتی ادامه روند فعالیتشان گذاشته شود.

  اکنون این تولیدکنندگان بودند و کالاهایی که در انبار مانده بود. خودرو هم از این قاعده مستثنی نشد و اول کمپینی راه افتاد که مانع از خرید خودروهای داخلی شد تا سبب ارزان شدن از سوی مردم شود و پس از آن، بازار هم به همین کمپین و رفتارهای مردم واکنش نشان داد و راهی را در پیش گرفت که عملا، هیچ چیز گرمابخش بازار خودرو و رونق معاملات نشد. البته دولت برای تحریک تقاضا، در شورای پول و اعتبار مصوب کرد که وام خودرو به 15 میلیون تومان افزایش یابد؛ در حالیکه تا پیش از آن، بانکها اگر حاضر می شدند که وامی به خریداران خودرو و متقاضیان دریافت این تسهیلات بپردازند، تنها 7 میلیون تومان پرداخت می شد.

  اما مدتی که گذشت، ترفند دولت برای پرداخت وام 15 میلیون تومانی خرید خودرو هم نتوانست سردی را از معاملات خودرو پس بگیرد و گرمابخش بازار باشد. از سوی دیگر، موجودی انبار کارخانجات خودرو هم روز به روز بیشتر می شد و در نتیجه خودروسازان تصمیم گرفتند که ترمز تولید را بکشند؛ در حالیکه آنها مرز تولید یک میلیون دستگاه را هم رد کرده بودند.

  حال این محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت بود که باید دست به قلم می شد و شاید از بحرانی در صنعت خودرو به دلیل سردی بازار می گفت. او که البته پای نامه ای را به درخواست علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی امضا کرد که هشدار می داد رکود دارد به بحران تبدیل می شود؛ به صراحت از موجودی انبار کارخانجات خودرو گفت. در این نامه ذکر شده بود که در صنعت خودرو صورت های مالی، زیان انباشته ای معادل 4.200 میلیارد تومان را نشان می دهد و این در حالی است که به دلیل بحران نقدینگی، صنعت مزبور در معرض توقف است و موجودی انبار محصول خودروسازان به متجاوز از 100.000 خودرو کف کارخانه رسیده است.

  البته کار به همین جا هم ختم نشد. بلکه خودرو که یکی از پیشران های رشد اقتصادی بود و در سال گذشته که کشور رشد 3 درصدی اقتصاد را تجربه کرد، یک پای ثابت و البته اثرگذارش در 4 فصل متمادی، افزایش تولید خودرو بود. به همین دلیل دولت دست به کار شد و تصمیم گرفت که در بسته رونق اقتصادی که برای شش ماهه دوم سال جاری تدوین کرده است، توجه ویژه ای به تحریک تقاضای خودرو داشته باشد. به همین دلیل ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی روز گذشته اعلام کرد که وام خرید خودرو از 15 میلیون تومان به سقف 25 میلیون تومان افزایش یافته و متقاضیان تا 80 درصد قیمت یک خودرو را می توانند وام دریافت کنند و 8 ساله پس دهند.

  وام 25 میلیونی با بازار خرید خودرو چه می کند؟

  بر همین اساس، یک حساب سرانگشتی به خوبی نشان می دهد که اگر یک متقاضی، 80 درصد نرخ یک خودرو را بخواهد وام از بانک دریافت کند، می تواند با پرداخت 4 میلیون تومان یک پراید 20 میلیون تومانی بخرد و 16 میلیون تومان مابقی را هم ظرف مدت 7 سال و با نرخ 16 درصد بازپرداخت کند. البته بعد دیگر داستان، همراهی بانکها و تامین منابع مورد نیاز آنها برای متقاضیان است.

  در این میان البته افزایش وام خودرو، موافقان و مخالفان بسیاری هم دارد. برخی می گویند که نباید مجدد خودروسازان را در لاک حمایتی دولت فرو برد و برخی دیگر نیز بر این باورند که هر گونه تلنگری در صنعت خودرو، منجر به فعال شدن صنایع پایین دستی یعنی فولاد و قطعه سازان و قالب سازان و سایر بخش های مرتبط با تولید خودرو می شود.

  اما فعالان بازار خودرو معتقدند که افزایش وام خودرو می تواند تحرکی در بازار ایجاد کرده و گرمای بهاری را به بازار سرد و پاییزی خودرو بدهد. یکی از این فعالان خودرو در گفتگو با خبرنگار مهر می گوید: حال که دولت تصمیم به این گرفته که تحرکی در بازار خودرو ایجاد کند؛ بانکها نیز باید همراهی لازم را صورت دهند؛ به نظر می رسد که این ترفند دولت بتواند تقاضای بازار را تحریک کند.

  وی می افزاید: اکنون موقعیت و فرصت خوبی برای مردم پیش آمده تا با حداقل قیمت و در واقع، پیش پرداخت، خودروهای داخلی را خریداری کنند؛ چراکه ممکن است با فعال شدن شورای رقابت، مجدد خودروسازان فیلشان یاد هندوستان کند و تقاضای افزایش قیمت را به این شورا ارایه دهند.

  اولتیماتوم سیف به خریداران خودرو

  این گفته فعال بازار خودرو در حالی است که روز گذشته نیز علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی هم شرایط بازار را اکنون در بهترین وضعیت برای خرید کالاها دانست و گفت که نه به عنوان یک وزیر، بلکه به عنوان یک شهروند و کارشناس اقتصادی، اگر قصد خرید کالایی را داشته باشد، حتما و حتما اکنون را بهترین فرصت برای مراجعه به بازار می داند.

  البته ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی نیز با تائید صحبت های وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ممکن است در سال آینده و پس از اتمام دوره اجرای شش ماهه بسته رونق اقتصادی، دیگر چنین فرصت هایی برای مردم در خرید کالا با وام مناسب و تسهیلاتی که دولت برای تحریک تقاضا در نظر گرفته، پیش نیاید.

  چطور با 4 میلیون تومان خودرو بخرید؟

  حساب سرانگشتی نشان می دهد که با وامی که دولت برای خرید خودرو تا سقف 25 میلیون تومان و به میزان 80 درصد ارزش خودرو تدارک دیده است، یک پراید 20 میلیون تومانی را می توان به قیمت 4 میلیون تومان خریداری کرد.

  هم اکنون قیمت هر دستگاه خودرو پژو 405 جی ال ایکس در بازار آزاد 28 میلیون و 100 هزار تومان، هر دستگاه خودروی پژو 405 دوگانه سوز 29 میلیون و 600 هزار تومان، هر دستگاه پژو 405 اس ال ایکس 29 میلیون و 150 هزار تومان، پژو پارس سال 34 میلیون و 900 هزار تومان، پارس دوگانه سوز 37 میلیون و 100 هزار تومان و پارس اتومات دو ایربگ نیز 43 میلیون تومان است.

  همچنین هر دستگاه پژو 206 تیپ 2 در بازار 31 میلیون و 700 هزار تومان، پژو 206 تیپ 5 در بازار 35میلیون و 900 هزار تومان، پژو 206 صندوقدار V8 معادل 36 میلیون و 200 هزار تومان، رانا 32میلیون تومان، تندر 90 ای2 معادل 40میلیون و 700 هزار تومان، تندر 90 اتومات ای2 معادل 46 میلیون و 500 هزار تومان، سمند SE معادل 27میلیون و 500 هزار تومان، سمند LXمعادل 30 میلیون و 900 هزار تومان و سمند EF7 نیز 29میلیون و 800 هزار تومان است، همچنین قیمت هر دستگاه رنو کپچر نیز 119 میلیون تومان در بازار است.

  بررسی های میدانی مهر نشانگر این است که قیمت هر دستگاه پراید 111 معادل 20 میلیون و 400 هزار تومان، پراید 131 معادل 19 میلیون و 200 هزار تومان، پراید 132 معادل 19 میلیون و 500 هزار تومان، پراید 141 معادل 19 میلیون و 100 هزار تومان، تیبا 23 میلیون و 300 هزار تومان و تیبا هاچ بک نیز 27 میلیون و 100 هزار تومان است.

  همچنین قیمت هر دستگاه خودروی آریو با گیربکس دستی 45 میلیون و 900 هزار تومان، آریو با گیربکس اتوماتیک 54 میلیون تومان، کیا سراتو 1600 دنده ای 72 میلیون و 200 تومان و کیا سراتو 1800 اتومات 85 میلیون و 200 هزار تومان است.

  قیمت خرید خودروها با 25 میلیون تومان وام

  یلیون تومان وام

  نام خودروقیمت نمایندگیمیزان پیش پرداخت با وام 25 میلیون تومانی
  پژو 206 تیپ 534میلیون و 100هزار تومان9 میلیون و 100 هزار تومان
  پژو 405 اس ال ایکس30 میلیون تومان6 میلیون تومان
  رانا33 میلیون و 230 هزار تومان8 میلیون و 230 هزار تومان
  پژو پارس سال35 میلیون و 300 هزار تومانده میلیون و 300 هزار تومان
  تیبا23 میلیون و 950 هزار تومان4 میلیون و 790 هزار تومان
  پراید 11120 میلیون و 100 هزار تومان4 میلیون و 20 هزار تومان
  پراید 13219 میلیون و 800 هزار تومان3 میلیون و 960 هزار تومان
  پارس تندر39 میلیون و 350 هزار تومان14 میلیون و 350 هزار تومان
  سمند ال ایکس29 میلیون و 800 هزار تومان5 میلیون و 960 هزار تومان

  مطالب مرتبط
 • مطالبی که شما از آن ها خوشتان خواهد آمد...
 • قیمت و نرخ تمام جریمه های رانندگی داخل و خارج شهر در سال 96-95
  قیمت خودرو در سال 95- قیمت همه خودرو های داخلی و وارداتی در بازار ایران در سال 95چقدر بود ؟
  عکس ها و گفتگو با نویسنده رمان راز سایه شیدا قوام پوری
  عکس و قیمت و اپشن های بوگاتی شیرون (Chiron)
  قیمت و عکس های خودروی جدید B30
  برای تمدید گواهینامه رانندگی چه مدارکی نیاز است؟
  قیمت و عکس رنو ساندرو استپ وی
  قیمت پورشه و مازراتی در بازار ایران
  سن متوسط خودروها هم‌اکنون در انگلستان 7.8 سال است
  تندر 90 کیفیت بهتری دارد یا 206
  شرایط و مقدار وام خودرو بانک سینا
  سوء استفاده از کارت بازرگانی
  معایب و مشکلات اصلی خودروهای ایرانی و چینی
  قیمت رهن کامل اپارتمان نوساز در تهران
  احتمال زلزله های بعدی در تهران و دو شهر مهم دنیا بالاتر است
  فروش متری ٢ میلیون تومانی املاک شهرداری تهران
  شماره تلفن اعتراض به درصد حق کمیسیون بیشتر املاک
  انتقال دانش فنی تولید قطعات خودروهای جدید خارجی و فرانسوی
  نیازی به ثبت نقل و انتقالات خودرو در دفترخانه وجود ندارد کار دفترخانه ها غیر قانونی
  قیمت اپارتمان نوساز و قدیمی در منطقه تهران نو
  سامانه مسکن قسطی چه زمانی راه اندازی می شود؟
  مردم پژو ۴۰۵ و پراید را نخرند
  بازیگر مشهور ایرانی و بازداشت به علت قتل و تجاوز
  طرح LEZ از اول آبان ماه در تهران چیست؟چه کسانی جریمه می شوند؟
  عکس و قیمت سراتو جدید در ایران با قیمت 140 میلیون تومن
  قیمت انواع "سانگ یانگ" صفر در بازار و نمایندگی
  افزایش قیمت پژو 206 تیپ 2 در تابستان 95
  طرح تعطیلی شنبه ها در دولت
  چگونگی حذف شدن وام بانکی و جایگزین شدن کارت اعتباری
  سود وام بانک مسکن سپرده یکم به 9 درصد و اوراق به 13 درصد کاهش پیدا می کند
  عکس و مشخصات ام وی ام X33 جدید
  40 عکس و مشخصات جک T6کرمان موتور
  عکس و مشخصات خودروی PGO پی جی او در دو مدل Hemera و Cevennes
  چند درصد پژو 2008 داخلی ساز است
  نرخ کرایه تاکسی لوکس و غیر لوکس در خط فرودگاه امام خمینی(ره)
  برای تست چری یا آریزو۵ قبل از خرید به کجا مراجعه کنیم؟
  فروش محصولات پارس خودرو ویژه شهریورماه ۹۵ از صبح شنبه ۳۰ مردادماه ۹۵
  قیمت اپارتمان نوساز در فاز 1و2و3و11 پردیس
  قیمت اپارتمان نوساز در همه محلات تهران
  علت ارزان بودن برخی خانه ها بدون پارکینگ بودن زیر همکف و قولنامه ای و بدون سند
  نظرات
 • در قمست نظرات مشکلات و پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در جریان بگزارید.
 • این نظر توسط جایینو در تاریخ 3 سال پیش و 13:25 دقیقه ارسال شده است

  از سایت خوب تان ممنونم ! جالب بود !

  این نظر توسط بوکلت دانلود در تاریخ 3 سال پیش و 13:25 دقیقه ارسال شده است

  جالب بود ! با سپاس از سایت خوب تان !

  این نظر توسط saman در تاریخ 6 سال پیش و 12:32 دقیقه ارسال شده است

  چه کلاه بزرگی یعنی 206 تیپ دو 50 میلیون تومن اب می خوره!

  این نظر توسط گلی در تاریخ 6 سال پیش و 0:06 دقیقه ارسال شده است

  الاغ مال نصر الدین بود که با دیزل کار می کرد نه باطلا ما از این پولا نداریم بدیم انقدر مال موفت خوردین مزه اش تو دهنتون گیر کرده

  این نظر توسط حمید در تاریخ 6 سال پیش و 17:07 دقیقه ارسال شده است

  خوبه آقا هرکی پول داره بخره سود خوبی توشه
  این برنامه تا یه مدت محدوده بعدش قطعش میکنن بازار سیاه میشه سود میکنید
  من که هر چی بتونمفقط پراید میخرم


  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
  کد امنیتی
  رفرش
  کد امنیتی
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  آخرین مطالب
 • آخرین مطالبی که به تازگی در سایت منتشر شده اند...
 • در جاده چالوس و هراز چگونه رانندگی کنیم؟
  مدل روکش دنده ماشین و تزئینات داخل خودرو ۲۰۱۸
  قیمت و نرخ تمام جریمه های رانندگی داخل و خارج شهر در سال 96-95
  قیمت خودرو در سال 95- قیمت همه خودرو های داخلی و وارداتی در بازار ایران در سال 95چقدر بود ؟
  عیب یابی اسان مشکلات پدال کلاچ و ترمز و گاز خودرو وقدرت موتور و کشیدگی ماشین
  عکس ها و گفتگو با نویسنده رمان راز سایه شیدا قوام پوری
  عکس و قیمت و اپشن های بوگاتی شیرون (Chiron)
  بررسی تخصصی موتور مشهور TU5موتور تی یو 5 در محصولات ایران خودرو
  قیمت و عکس های خودروی جدید B30
  عکس و مشخصات ولوو s60 مدل 2018
  چگونه ماشین را دستی بشوریم؟اموزش شستشوی ماشین در منزل
  چگونگی طراحی ماشین مبتدی و ساده اموزش طراحی بدنه ماشین
  چگونگی چک و بررسی ماشین دست دوم از نظر سلامت و کارایی
  چگونه وسایل فایبر گلاس شکسته را تعمیر کنیم؟
  اموزش ساخت یک موتور ابتدایی و ساده با سیم و باتری واهنربا
  نکات مهم قبل از ازمون گواهینامه تجربیات امتحان عملی رانندگی ازمایش
  اموزش رانندگی در شهر برای راننده تازه کار رانندگی برای شخصی که تازه گواهی نامه گرفته
  جدول نمرات منفی برای تخلفات رانندگان پر خطر و میزان جریمه
  برای تمدید گواهینامه رانندگی چه مدارکی نیاز است؟
  فواید بستن کمربند ایمنی چیست نبستن کمربند ایمنی چه خطراتی دارد؟
  ترمز ای بی اس abs چیست و چگونه کار می کند؟
  چگونه استرس را در رانندگی از بین ببریم چگونه راننده با اخلاقی باشیم
  چگونه ماشین خود را بشوییم و برق بندازیم؟
  با سی میلیون تومان چه خودروی صفری می توان خرید؟
  قیمت و عکس رنو ساندرو استپ وی
  قیمت پورشه و مازراتی در بازار ایران
  سن متوسط خودروها هم‌اکنون در انگلستان 7.8 سال است
  تندر 90 کیفیت بهتری دارد یا 206
  شرایط و مقدار وام خودرو بانک سینا
  سوء استفاده از کارت بازرگانی
  معایب و مشکلات اصلی خودروهای ایرانی و چینی
  قیمت رهن کامل اپارتمان نوساز در تهران
  احتمال زلزله های بعدی در تهران و دو شهر مهم دنیا بالاتر است
  فروش متری ٢ میلیون تومانی املاک شهرداری تهران
  شماره تلفن اعتراض به درصد حق کمیسیون بیشتر املاک
  انتقال دانش فنی تولید قطعات خودروهای جدید خارجی و فرانسوی
  نیازی به ثبت نقل و انتقالات خودرو در دفترخانه وجود ندارد کار دفترخانه ها غیر قانونی
  نکات خرید و استفاده از ضد یخ خودرو
  قیمت اپارتمان نوساز و قدیمی در منطقه تهران نو
  قیمت خودروهای داخلی در بازار